Автор Тема: Мајстор за тапацирање  (Прочитано 27818 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16924
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #150 на: Септември 06, 2019, 19:20:41 pm »
Ми треба мајстор за тапацирање кој ќе заврши работа во еден ден до 2 максимум. Тапацири на 2 врати или 4 врати на Бора. Од Скопје е пожелно да е. Исто така се мислам дали да се претапацираат во црна кожа наместо платно за помалце да се прљаат.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2456
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #151 на: Септември 08, 2019, 10:24:44 am »
Прави ги кожа тапацирите.

Не ја прави истста грешка како мене.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16924
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #152 на: Септември 08, 2019, 21:35:13 pm »
Прави ги кожа тапацирите.

Не ја прави истста грешка како мене.

Мислење од други е дека немало да изгледа убаво ако тапацирите се кожа а остатокот од ентериерот е платно ама па платно ако се претапацира одма ќе се направи лом пак.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2456
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #153 на: Септември 09, 2019, 09:20:05 am »
Ти кажувам дека од истото мислење - дека нема ништо друго кожа во ентериерот, нема да личи, ја утнав.

Ставај кожа и не му ја мисли.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #154 на: Септември 09, 2019, 09:28:53 am »
Нормално дека кожа/екокожа треба да се. Не седиш на нив па да ти смета и да те поти.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #155 на: Септември 09, 2019, 14:38:22 pm »
070 881 785
Рауф.

Мене ми тапацираше кров и излезе топ.
Знам дека средува и седишта.

Колку го бива за тоа што сакаш,  не знам.

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 516
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #156 на: Септември 10, 2019, 18:51:06 pm »
Да ја искористам темава да прашам дали некој знае некој што тапацира аута во Охрид/Струга ?
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2535
 • Everything is important.
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #157 на: Септември 17, 2019, 02:01:08 am »
Volkswagen Golf 5 тапацирање врати, плафон и волан.https://www.facebook.com/AutoInterior.D/photos/pcb.484317755741964/484316552408751/?type=3&theater

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2535
 • Everything is important.
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #158 на: Октомври 05, 2019, 20:44:55 pm »
Може да стиснете по еден клаберски share ако сакате.  :)

https://www.facebook.com/432714097568997/posts/498317451008661/

https://www.facebook.com/432714097568997/posts/498332154340524/

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2741
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #159 на: Октомври 05, 2019, 21:18:40 pm »
Повеќе вреди ентериерот него џиповите 😀

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 221
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #160 на: Октомври 06, 2019, 18:12:06 pm »
Може да стиснете по еден клаберски share ако сакате.  :)

https://www.facebook.com/432714097568997/posts/498317451008661/

https://www.facebook.com/432714097568997/posts/498332154340524/

Предобри се. Дали се сам правеше? Колку време ти требаше?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #161 на: Октомври 17, 2019, 11:33:06 am »
Ги гледам сликиве и стварно за работата збор да нема. Страшно е зошто не се сите седишта вакви. Браво е премал збор. Би сакал да посочам само од готовите слики кога ќе ги правиш следните, да се малку посветли, едвај се гледаат.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 691
 • Virus-Alfa
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #162 на: Октомври 18, 2019, 15:17:45 pm »

Prekrasno izraboteno od @Deno , premium kvalitet i izrabotka, alal da mu e, bravo, jas sum prezadovolen :) :)


LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен vladok

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Одг: Мајстор за тапацирање
« Одговори #163 на: Октомври 25, 2019, 14:32:41 pm »
070 881 785
Рауф.

Мене ми тапацираше кров и излезе топ.
Знам дека средува и седишта.

Колку го бива за тоа што сакаш,  не знам.

дали знете некој кој вари(швајцува седишта), дали мајстор Рауф го работи и тоа?