Автор Тема: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]  (Прочитано 21671 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2133
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #90 на: Ноември 14, 2017, 16:48:20 pm »
И Малдонадо така возеше, бараше дупки и процепи :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19290
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #91 на: Ноември 14, 2017, 22:36:19 pm »
Aбе дечки, шо не кажете дека цел Сена документарец го има на јутуб...


@Skywalker ...тука убаво е објаснето за двете трки на Сузука...

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 821
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #92 на: Ноември 15, 2017, 01:20:55 am »
Kakva nepravda u p.m.
em mu zemaa tutula 89ta, em kazna 6 meseci.
Se gleda kako prost se mava namerno vo Senna, strasna podlost...
uhhhh

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4449
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #93 на: Ноември 20, 2017, 17:04:12 pm »

Подолу во коментарите на видеото:

" Schumacher was crying before he even set down. NOTHING to do with Senna being dead. Schumacher laughed at Senna being dead at Imola and at Monaco in 1994. It was his only chance to start a racing career and he knew it. So he celebrated Senna dying. Schumacher would only have half of his wins if Senna hadn't died. "

Последниот дел од коментарот:

" Strange coincidence that Schumacher now has the same head injury that killed Senna ? "

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2133
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #94 на: Ноември 20, 2017, 18:04:56 pm »
Дали Шумахер беше крив за несреќата на Сена? Не.

Колку што знам Сена не беше прогласен за мртов додека траеше трката или церемонијата за доделување на пехарите

- Умрел неколку саати подоцна:

Senna's heart stopped beating at 6:37pm, and it was decided not to restart it.Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 821
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #95 на: Ноември 20, 2017, 21:08:49 pm »
Shumaher sepak se raduvase na podiumot na Imola, iako mu bilo kazano deka Senna e vo koma!
Toa go zapamptiv, i zatoa, megudrugoto, ne mi stana omilen vozac.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9215
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #96 на: Ноември 20, 2017, 23:44:19 pm »
Shumaher sepak se raduvase na podiumot na Imola, iako mu bilo kazano deka Senna e vo koma!
Toa go zapamptiv, i zatoa, megudrugoto, ne mi stana omilen vozac.

Сосема спротивното се случи. Слободно прегледај видеа.

Иначе ова ми беше втора F1 трка што ја гледав во животот и ја запаметив многу добро.

Цела церемонија ја паметам немаше никакво прославување со шампањ иако сеуште не се знаеше дали е мртов.

Да имаше доделување награди и немаше никакво ликување од страна на Шумахер.

Претходната трка беше доста напната меѓу Сена и Шумахер, ама како и што доликува.

Мислам дека се претерува и е обично хејтање против Шумахер.

Човекот беше коректен цела своја кариера.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46040
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #97 на: Ноември 21, 2017, 00:10:47 am »
Коректен бил Шумахер. ;)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 614
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #98 на: Ноември 21, 2017, 00:11:49 am »
Мислам дека се претерува и е обично хејтање против Шумахер.

Човекот беше коректен цела своја кариера.


Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 821
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #99 на: Ноември 21, 2017, 00:34:29 am »
Mene taka mi se vide. Ako sum greska se izvinuvam.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19290
Одг: Ayrton Senna - Аиртон Сена [1960 - 1994]
« Одговори #100 на: Ноември 30, 2017, 15:47:35 pm »


« Последно менување: Ноември 30, 2017, 16:02:51 pm Stratro »