Најнови пораки

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Возила на Членови / Одг: Alfa Romeo Gran Turismo
« Последна порака AUUU на денес во 09:23:42 »
Што е ова бре офтопик, само ако ве начекам у град

У меѓувреме, вратен летниот сет, направив мал сервис, се пребацив на Motul 5-40 8100 Xcess, сменив и заден десен лагер, регистрирав, на издувни гасови добро помина, скоро па фабрички вредности .
Почиња да ме нервира црнава боја, али тоа е...


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Таблицата ја затемнуваше или?
Без ДПФ е оваа, сама се затемнува.
22
Генерални Муабети / Одг: Што ве насмеа денес
« Последна порака Ipkisija Meskosa на денес во 09:17:31 »
Некое пребарување сношти ме однесе на темата „Легендарни постови“ и онака немаше шо да прам, зедов да листам од првата страна на темата. Се смеев до 3 ипол сабајле и еве сеа пак продолжив, ги прелистав сите страни. Смеење како на натпревар за смеење.

Тешки заебанции имало годиниве наназад низ темите. Повеќе позитивна енергија отколку негативна.

Веројатно ме слушнаа како се смеам во ниедно време и во соседниот стан (слаба звучна изолација, не дека бев екстремно гласен) кога го читав ова, ептен добро отсликување на едно општество, неговото уредување и подемите на учесниците во него, нам добро познато општество, нашето :)

Го видов Куоре навечер, се враќаше од вечерно основно училиште.
Мора да се стекнам со адекватно образование, ќе конкурирам у мепсо ...

Моментално е слободно местото на заменик генерален директор во Мепсо. Заврши трето одделение, па после конкурирај у Влада за тоа.
Еј таман ко за мене, партиска книшка треба ?
Не, само лекарско.
Плата ??
Добра плата, ама во натура по новиот договор. Секој први ќе се напучиш и цела зграда реденка ќе ти напраи. :D Рачунај негде 180 души има у зграда, по 500 денари партија, тоа се 90000 денари и плус хранарина ќе добиеш.
Е сега ми е јасно од кај имаш пари за графички и ссд-а....

Плус и физички си во добра форма, толку те отвориле да кога јадеш одма сереш, ништо не ти се фаќа ...


:D
Јас по стариот договор сум, на трансакциона ми префрлаат...:( Ова сега е така за како што сам рече, подобро здравје и кондиција на новодојдените. Види, ако ти се многу пари може на пример, само први и втори кат да ти се наредат па да земеш 40-50000 денари. Па ако затреба, секогаш може да те поминат трети и четврти кат, или први и втори по уште еднаш.
Значи плата, колку ти држи гзот а?
Да се заслужи мора. Фала богу Куоре е јак, си крепи и сигурен сум дека ќе си извади пристојна плата за лагоден живот.

23
Возила на Членови / Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Последна порака bramovsk на денес во 09:05:24 »
@Simo - Carrier159 daj be krugce 🤣🤣

Ќе се договориме, ќе свртиш 2-3 круга :D

Почекај да смени гуми. Само тоа го расипува ќеифот. Инаку опасно добро вози!
24
Возила на Членови / Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Последна порака AllMightyMe на денес во 09:01:33 »
Само мене не ми давајте да паркирам ;D
25
Генерални Муабети / Одг: Винил култура
« Последна порака Luki Junior на денес во 08:51:20 »
Да го започнеме денот како што треба, кога веќе не сме во Охрид на кафе  8)

Ауууу... Одличен албум. Со мерак да си го слушаш како што е направен по тоа време.   8) 8)
26
Namerno friziraat brojki lopovite za da im kapne od eu za pomos vo borbata protiv koronata... Nigerot so prst na so gif
27
Генерални Муабети / Одг: Соларни системи-панели
« Последна порака Leonid на денес во 08:08:23 »
Znaci od 100 koristis 60 zatoa sto non stop vlaga ladna voda koja ja ladi toplata za da imas pritisok...
Да, и не ми откажала сонда, диференцијален термостат, пумпа, и можам да го користам кога нема струја, а и не трошам струја со пумпа непотребно. Водата ми доаѓа одма, а не по 5 минути како кај отворените, па и на топлата вода ставаат пумпа за да не "моча"
4 члено семејство го користиме 9 месеци без догревање, остатокот со догревање
28
Генерални Муабети / Одг: Соларни системи-панели
« Последна порака NUME на денес во 07:58:21 »
Znaci od 100 koristis 60 zatoa sto non stop vlaga ladna voda koja ja ladi toplata za da imas pritisok...
29
Генерални Муабети / Одг: Што ве насмеа денес
« Последна порака MartinAlfista на денес во 07:56:36 »
Pederi stop
30
Генерални Муабети / Одг: Што ве насмеа денес
« Последна порака loopz на денес во 01:43:31 »
Да бе, чај варемо у компресоро, да те ебу... :D

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10