Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Генерални Муабети / Одг: Музиче..
« Последна порака loopz на денес во 02:05:05 »
Те една од мене

2
Генерални Муабети / Одг: Музиче..
« Последна порака loopz на денес во 02:01:00 »99% од колегите ќе те стават на клада за трзалото, ама тури им курот, што разбираат - басисти... :D

Duff беше лудница човек, само допрва треба да разбере светот.
Таа долга и голема сенка што ја фрлија Ексл и Слеш... многу тешко да се помине покрај неа :)
3
Генерални Муабети / Одг: Музиче..
« Последна порака loopz на денес во 01:58:40 »
Brazil's motherfuckin' finest of all time.

Микиусе, брате, почнуваш да ми се допаѓаш. :)))

Беше на последниот Soulfly во МКЦ?
4
Генерални Муабети / Одг: Музиче..
« Последна порака Mikius на денес во 01:47:02 »
Фатило 2 по полноќ упм
Е сега може да се оди на спиење :)

5
Што мислите за оваа? 3800еур кај нас купена, ми треба фамилијарна кола, не толку за низ град (ретко за багажен простор) повеќе за по излети, одмори итн. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3924243
идеална кола би ми била yeti, ама не можам да си ја дозволам

Ако можеш да си дозволиш малку над 4000, подобро бркај некој пристоен примерок од Golf +
Ќе биде постара 2-3 години можеби, а можеби и тука некаде... Ама и подобар мотор и доволно место.
podobar motor od 14. tsi e 1.4 tsi?

Овој на Roomster-от е MPI, ако не се лажам.
Да имаше 1.2 tsi ќе ти речев зимај го веднаш :)
da, MPI bil
6
Техничко Одржување / Одг: Mobil, Total, Elf или какво масло ?
« Последна порака zlatko1982 на денес во 00:06:46 »
@Van jas kompletno prejdov na Ravenol na site vozila.
Odlicna cena vrven kvalitet made in Germany i original.
Bukvalno site prodavnici za malsa gi imam prevrteno i maslovo e bez konkurencija kaj nas vo pogled na kvalitet, PAO baza i originalnost  Made in Germany.
A sekako i cena za toa sto go nudi se top.

Uvozvinkot od PP praka po kargo, e sega paletata na proizvodi ne mu e mnogu siroka i zavisi kako koga sto ima.
Pravi i naracki, konkretno mi donese edno maslo sto obicno ne go nosi posto ne mu se trosi.

Na Ravenol sajtot imas oil selector i mozes da poglednes koe ulje se preporacuva za tvojot motor od nivnite masla.
Ako si za 10W40 cenata na Ravenolot e 250 do 300 den za litro.
5w30 i 5w40 nekade okolu 400 den za litro zavisno od tipot.

Дај некој контакт од тој увозник
7
Возила на Членови / Одг: Lexus is250
« Последна порака Бузуки на Април 19, 2021, 23:40:49 pm »
Топ изгледа во живо е и поубав од на сликите, штом до толку го забележав..  :D
8
Возила на Членови / Одг: Opel Astra K 1.6 CDTI ecoFLEX
« Последна порака Knight_ на Април 19, 2021, 23:30:15 pm »
Ајде да видиме трета среќа со Опел ;D ;D ;D

Честито и со здравје да се возиш.

Мене лично 5тта среќа а прв опел па ќе видиме, фала  :D

Со среќа друже. Преубава. За мерак!

Фала Carpathian :D

Со среќа и со здравје да се вози, многу безгрижни километри!

Фала Passat3B  :D

честитки, да има добра среќа и да си поминете многу убави моменти и km заедно

Фала Кокос  :D

@Knight_

Да немав други финансиски приоритети, ништо чудно. Или оваа, или имаше една црна..

Sent from my Mi 10T Pro


Црната беше со бел ентериер малку  :-\  за мој вкус

Со здравје да се вози! Одличен избор, прекрасна кола.


Фала Димитар  :D

Одлично изгледа а бојава посебно мерак ми прави!

Sent from my Redmi Note 8T using TapatalkМалку е потешко да бираш боја кога купуваш половно возило па овојпат имав среќа и мене бојата ми прави многу мерак  :D

Со здравје да се вози, само убавини

Фала Филип  :D


После изминати 4 дена како ја гледам колава во двор ако некој ве нервира посакајте му да си купи нова кола и да се изначека за таблици. Ќе си пукне од мака  :'(
9
Половни Автомобили / Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Последна порака loopz на Април 19, 2021, 23:20:03 pm »
Fsi не фала. Мотор со многу проблеми.

Споредбено со mpi не е подобар избор?
Why?

Епа тоа прашувам, де, дали е или не.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Глеј, бе, што ми пратија пред малку :))))

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ме расплака :))))

D-r OrdevskiИнстант сарма, лоша карма.
Ме следи наоколу. Да си легнам најубаво. :))))
Страници: [1] 2 3 ... 10