Автор Тема: Автомобилски Генерални Муабети  (Прочитано 135054 пати)


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2568
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2011 на: Септември 15, 2018, 14:05:08 pm »
Сфаќам да не се сака нешто, ама у секој пост кај што ќе се спомне да се повторува истото одоздоле неможам да сфата. Ти и Миле не сакате ништо од ВАГ, верувам тоа го знаат сите. Јас несакам некој други марки, трет несака нешто трето и така. Немора на секој пост да се пишува и повторува истото :D

Инаку нема веза гајле ми е мене. Ни имам акции во ВАГ и Ауди, ни па заработувам нешто од нивните успеси. Само сакав да воочам и да помогнам :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30289
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2012 на: Септември 15, 2018, 14:05:56 pm »
Страшен комплекс имаш од Ауди @Tischläufer . Незнам дали во минатото си имал некоја лоша случка која сеуште те повредува длабоко во тебе и предизвикува некој психолошки трауми, ама стварно се гледа дека те повредило многу на некаков лош начин. Се надевам дека со тек на време ќе заборавиш, ќе ти помине таа болка и јад и нема спомнување или гледање на парче метал со одреден бренд на тебе да ти предизвикува нелагодност и психичка болка која што ја канализираш низ постови со подсмевање, ширење на омраза и нешто друго за одредена марка. Продолжи со животот едноставно. Не купуј Ауди, не купуј VW, не купуј дизел и готово. Што побрзо ме послушаш, подобро за тебе.

@Stratro  Делумно и за тебе важи, само не до таа мера. Тишлауфер има далеку поголем проблем :)

No hard feelings, само сакам да помогнам.

Убав ден!

Хаха, благодарност за желбата. Мене никакво Ауди не ми има згрешено. Моите постови (ширење омраза, аман бе брате???) се сосем соодветни за ова окружување тука. Дали тоа ќе биде за Ауди тоа е ваша одлука, не моја. Одредени брендови си трпат исмевање ама јебига, многу се, не само Ауди и не само од моја страна. Јас кога сакав да помогнам вие ме исмевавте, сега веќе не сакам да помогнам, пак ли не ви чинам?

Имај прекрасен ден другарче.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2568
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2013 на: Септември 15, 2018, 14:08:21 pm »
Не бе дека не чиниш, гајле ми е мене што ќе пишеш за Ауди или било кој бренд на светов. Едноставно знаеме дека не ги сакаш, имаш кажано 1000 пати, па мислев дека има некоја лична омраза кон одредени брендови која што сакаш да ја прошириш и да ставиш до знаење јасно. Нешто слично како дечкото што го руга плацот од Тетово од каде што го купил BMW-то и е заколнат на вечна борба против тој плац. Нешто слично како Бетмен против Џокер што е.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17759
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2014 на: Септември 15, 2018, 14:11:23 pm »
Сфаќам да не се сака нешто, ама у секој пост кај што ќе се спомне да се повторува истото одоздоле неможам да сфата. Ти и Миле не сакате ништо од ВАГ, верувам тоа го знаат сите. Јас несакам некој други марки, трет несака нешто трето и така. Немора на секој пост да се пишува и повторува истото :D

Инаку нема веза гајле ми е мене. Ни имам акции во ВАГ и Ауди, ни па заработувам нешто од нивните успеси. Само сакав да воочам и да помогнам :D

Како што реков...
It`s global.Помагаш со тоа што не се понашаш како оние од претходниот пост.
Тенк ју вери мач. :)

A  од ВАГ сакам Бентли.

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30289
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2015 на: Септември 15, 2018, 14:16:36 pm »
Не бе дека не чиниш, гајле ми е мене што ќе пишеш за Ауди или било кој бренд на светов. Едноставно знаеме дека не ги сакаш, имаш кажано 1000 пати, па мислев дека има некоја лична омраза кон одредени брендови која што сакаш да ја прошириш и да ставиш до знаење јасно. Нешто слично како дечкото што го руга плацот од Тетово од каде што го купил BMW-то и е заколнат на вечна борба против тој плац. Нешто слично како Бетмен против Џокер што е.

Не бе брат, немам лична омраза. Дури и би возел некое некогаш. Едноставно јајцата ми се потечени од тоа Ауди тука и затоа така. Башка, не греши душа, бајаги време немам ништо пишано, далеку од тоа дека не пропуштам шанса. Али јебига, и онака нема поента моето членување на форумов. Не се испушта скоро ниедна шанса за некој да ме задева зошто сум возел Спарк, возилото кое вие сите го мразите од некоја ваша причина. Што и да пишам е предмет на закачка. Тоа е, таков впечаток сум си створил тука па и не не неочекувано. Така да прашање на време е кога ќе форматирам компјутеров па форумов веќе нема да ми се покажува во најчесто отварани сајтови, па нема ни да го отварам. И онака 90% од комуникацијата ми е преку приватни пораки и ја терам преку Тапаток. На многу луѓе им е веќе јасно дека на форумов нема веќе простор за дискусија па немам ни потреба да листам страници. Кому му требам ме бара на приватна порака.

За да не бодам очи еве не коментирам. Нема ни да приметиш дека ме нема, може и омраза помалку ќе се шири. Нели?
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1835
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2016 на: Септември 15, 2018, 14:22:26 pm »
Цело е кога има се :)

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 614
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2017 на: Септември 16, 2018, 21:53:18 pm »
ДАли некој има инфо што се случува со Волво Македонија? Куцам volvocars.com.mk ме префрла на paz.volvocentar.mk .Дали Мида го има изгубено а Паз добиено застапништвото на Волво?
Исто така Гугл вика тека не постои сајт на Волво на адресата на Мида
https://www.google.com/search?q=volvo+makedonija&oq=volvo+makedonij&aqs=chrome.0.0j69i57j0l4.18775j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23740
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2018 на: Септември 16, 2018, 22:38:57 pm »
Да, Ми-Да веќе нема да увезува Volvo. Имаат некој лагер на возила останато.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 614
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2019 на: Септември 16, 2018, 22:44:20 pm »
Значи ПАЗ го превзема дилерството на Волво, а Мида на Инфинити.
Мида губи

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6691
 • Пичлеме
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2020 на: Септември 16, 2018, 22:48:21 pm »
Гледам ќе се отвара салон за Кадилак :)

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 614
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2021 на: Септември 16, 2018, 22:54:40 pm »
Ааа... да , карши Влада. Само не знам кој ќе ги купува тие чудесии

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44233
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2022 на: Септември 17, 2018, 08:45:33 am »
Имаат и регистрирани некои по градов.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 614
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2023 на: Септември 17, 2018, 16:09:00 pm »
Салонот на Волво во Мида станал кафич :)

Присутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3814
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2024 на: Септември 17, 2018, 17:20:31 pm »
Салонот на Волво во Мида станал кафич :)
Таму е ќешот