Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 1665151 пати)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3924
 • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18555 на: Октомври 12, 2018, 15:10:38 pm »
Овој е bi turbo. Twinturbo e новата технологија што ја користат во моторите и е со една варијабилна/динамична турбина

Зависи кој мотор. Има и во е90 со bi-turbo и има и со twinscroll. Н54/Н55 :-) Дизелите се сите со две турбини на BorgWarner.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 987
 • M Performance
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18556 на: Октомври 12, 2018, 15:52:48 pm »
Колку што јас сум запознаен за прв пат Twinscroll турбо употребено е во 335i N55, претходникот N54 сите беа битурбо (помало + поголемо турбо). На денешните модели скоро сите што им се со турбо имаат Twinscroll турбина. Ми се чини дека само најосновните дизел модели (316d/116d) доаѓаа со обична турбина.
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 356
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18557 на: Октомври 12, 2018, 17:30:51 pm »
Jaguar XJ 2.7 V6 Dizel od 2006 godina za 6000 €. Koe koliste e u pm 😀😀😀
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3037197

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18558 на: Октомври 13, 2018, 18:32:34 pm »
Audi A3 1.9 TDI Пријател ја продава па да помогнеме во продажбата :D
https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3043667

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3161
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18559 на: Октомври 13, 2018, 22:31:23 pm »
Audi A3 1.9 TDI Пријател ја продава па да помогнеме во продажбата :D
https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3043667
Абе каква помош, 1.9 бајо мој, иде ко алва, ем со мирисче МВР на ретровизор, нека не ја дава одма, за 2-3 дена ќе почнат да се наддаваат луѓе.


Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 987
 • M Performance
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18560 на: Октомври 13, 2018, 22:36:18 pm »
Audi А3 со 2 врати се продава исто како Peugeot 606😂
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 190
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18561 на: Октомври 14, 2018, 03:52:21 am »
Малку чудно и лежи хаубата, ко да има луфта. А и бојата на хаубата е чудна. Можда е до аголот на сликање, незнам.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18562 на: Октомври 14, 2018, 20:34:14 pm »
Jaguar XJ 2.7 V6 Dizel od 2006 godina za 6000 €. Koe koliste e u pm
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3037197
Пиу факинг материн.

Многу лоши работи сум слушал за Џаг а посебно за моторов на Цитроен, инаку зачепи и зимај парите ќа биде работава!

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 356
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18563 на: Октомври 15, 2018, 08:44:53 am »
Jaguar XJ 2.7 V6 Dizel od 2006 godina za 6000 €. Koe koliste e u pm
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3037197
Пиу факинг материн.

Многу лоши работи сум слушал за Џаг а посебно за моторов на Цитроен, инаку зачепи и зимај парите ќа биде работава!
Така е, ама види го какво е у пм :D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18564 на: Октомври 15, 2018, 10:07:38 am »
Сум го постирал неколку пати и во онаа V8 варијанта некој спешл едишн.

Страхотен е.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16239
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18565 на: Октомври 15, 2018, 13:46:26 pm »
Audi А3 со 2 врати се продава исто како Peugeot 606😂

Што сакаш да кажеш не те сфаќам?

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 987
 • M Performance
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18566 на: Октомври 15, 2018, 15:13:03 pm »
Тешко се продава.
И испод цена
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1097
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18567 на: Октомври 16, 2018, 15:35:53 pm »
Некој од Скопје да има инфо за колава вака на слики изгледа добра, мн близок пријател е заинтересиран
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3019117
RENAULT MEGAN 1.6 VVT-I 110KS COUPE PANORAMA KOMPLETNO OPREMEN OD PRV SOPSTVENIK SO REDOVNA SERVISNA ISTORIJA!
OPREMA
AVTOMATSKA DIGITALNA KLIMA
ABS/ASR
PANORAMA SONCEV KROV
METALIK
17 COLA AL.BANDAZI SO NOV MISHELIN GUMI!
NAPRAVEN SERVIS!
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1411
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18568 на: Октомври 16, 2018, 15:52:38 pm »
Минатата недела отиде ваков со 1,4 турбо мотор, и 40.000 поминати км за 5,300 евра

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1097
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18569 на: Октомври 16, 2018, 16:03:15 pm »
Имав јас од првата генерација  1.4 тце две и пол години, немав мака, ама како шо ги читам низ годините не се за фалење имаат проблемчиња, овај генерално е постар ама издржлив мотор зато го туркаат толку години, јас го имам во малце послаба варијанта без некој замерки, чисто ме интересира некој ако има информации околу колава, да не е некој "лимон" д
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html