Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 1612727 пати)

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3832
 • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18465 на: Септември 14, 2018, 11:30:16 am »
Како иде процедурата, треба да отидам до Радовиш, да го купам и да извадам пробни таблици за да го довлечкам до Скопје?

Другар, не знам тоа како иде тука. Но, нека го погледне мајстор, две години не е во мене колата, да не испаднам јас крив после ако брачедот ја направил кочина во меѓувреме.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 269
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18466 на: Септември 14, 2018, 14:14:14 pm »
TOYOTA RAV4 2007-ма, убаво зачуван

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3008192
Подобро мудросер во такси отколку поштен позади волан.

Отсутен Bokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 859
 • XSi
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18467 на: Септември 14, 2018, 19:47:22 pm »
TOYOTA RAV4 2007-ма, убаво зачуван

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3008192

Незнам како понудава е интересна без цена..башка РАВ-ов прошол покрај најјака опрема
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 269
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18468 на: Септември 14, 2018, 21:27:47 pm »
TOYOTA RAV4 2007-ма, убаво зачуван

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3008192

Незнам како понудава е интересна без цена..башка РАВ-ов прошол покрај најјака опрема

Па, интересна е затоа што досега не сум видел волку сочуван Рав4...
За "NAJJAKATA" и слични глупости, не знам зошто воопшто ги читаш кога знаеш дека сите се уникати :)

Патем, неретко луѓе што не знаат баш најубаво да напишат оглас, имаат добри коли за продавање.
Можеби навистина "vredi dase vidi" :D
Подобро мудросер во такси отколку поштен позади волан.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6275
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18469 на: Септември 14, 2018, 23:13:07 pm »
Мојот братучед го продава моето бившо мондео. Додека беше во мене, беше тип-топ одржувано. За овие две години, не знам. Можеби е прчварник, а можеби и не. Не било регистрирано.

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2745810

Како иде процедурата, треба да отидам до Радовиш, да го купам и да извадам пробни таблици за да го довлечкам до Скопје?
Ако ја купиш одете регистрација направете прво пред нотар, дојди си дома и испрати му ги таблиците во радовиш да ти го одјаво. Така ќе добиеш од него 10% на регистрација плус нема да даваш пари за пробни околу 2000 денари или евентуално да возиш на ризик со нерегистрирано возило. Поздрав

Отсутен Ѓорѓи

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 983
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18470 на: Септември 15, 2018, 13:42:50 pm »
Е ова е веќе интересно

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 167
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18471 на: Септември 15, 2018, 18:56:27 pm »
https://omo.mk/listings/opel-insignia-tourer-2-0-cdti-163-at-cosmo/
Insignia 2014 2.0 163hp, 108.000km. automatic
13.500€
Пристојна понуда

Sent from my SM-G935F using TapatalkПрисутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3814
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18473 на: Септември 16, 2018, 13:33:10 pm »
таблицата е Individual

Отсутен t0m1cA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 767
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18474 на: Септември 16, 2018, 23:09:57 pm »
Berzini U volan
Секогаш може, побрзо, подобро, појако...


Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3832
 • The Spartan General
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18476 на: Септември 17, 2018, 06:44:41 am »
Ако е се така како што е напишано, да.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14016
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18477 на: Септември 17, 2018, 09:49:46 am »
Не е овој на Tommy? Се поклопува со невозењето од 2012-2017 :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23740
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18478 на: Септември 17, 2018, 11:55:58 am »
Мислам дека е, ама не сум сигурен.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44233
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #18479 на: Септември 17, 2018, 12:04:07 pm »
Нема кој друг да е.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.