Автор Тема: Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа  (Прочитано 314702 пати)

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 342
@trkalo фала за инфо. Кои бренд пелети ги користиш и колку кошта вреќа?
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 294
минатата сезона Алпин од Пехчево мислам, оваа некои српски Био енерџи црвени вреќи. Мислам 200денара по вреќа 15кг

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
Речиси 80.000 денари за грејна сезона?
Замисли да имаш изолација...

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 960
 • M Performance
И јас ставив лани парно на пелети. Немаме изолација. За иста површина мои роднини користат приближно упола од тоа што трошиме ние за греење.
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 581
Ставај изолација наместо БМВ.

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 960
 • M Performance
Ставај изолација наместо БМВ.
Годинава пред зимото обавезно ќе се прави. Мала е куќичката ќе ја средат одма за 2-3 дена.
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен t0m1cA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 824
Ја 4 типа пробав, и заклучив дека Шишарка А2 се најтоп за термофлукс 25кв што јас го имам, баш во понеделникот ми донесоа 2 палети 156 вреќи по 15кг, по цена од 184ден. за вреќа. Минатата сезона потрошени 130 вреќи, ефективно греена квадратура 140м². 8цм 20кг усјепор стиропор со пластичен абрив надвор, внатре малтер.
Секогаш може, побрзо, подобро, појако...

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35419
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
А бе сега греете?!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
Верувал или не, денес на работа греев.
Ја вклучив климата и излегов, кога се вратив што да видам...заборавив да сменам од греење на ладење ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35419
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Ахахаха :D Среќа, си го подоладил малку надворешниов воздух, иначе 40-ка ќе пукнеше под сенка денес :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bozooo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Здраво, барам препорака за буџет клима , станот е околу 60 квадрати, а собата каде би се монтирала е околу 20, искуства?

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 960
 • M Performance
Здраво, барам препорака за буџет клима , станот е околу 60 квадрати, а собата каде би се монтирала е околу 20, искуства?
+1 ми треба климиче за во канцеларија. Околу 19 квадрати.. препораки што марка итн.. ?
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5397
 • Плинаш!!!
Јас во средата дома наместив gree lomo lc. Ке греам и ладам околу 25 квадрати со неа. Моментално им е на акција 20990 ден.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk