Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 106738 пати)

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1222
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1665 на: Август 12, 2018, 21:42:50 pm »
Опел,најбољи ауто 😃

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1653
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1666 на: Август 12, 2018, 21:46:44 pm »
швицарска или скандинавска?

Имаше од старите наши таблици.

Како можи ова да се случи не ми е баш јасно колата изгледа како да била на пескарање и во тие делови да е симната бојата.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22844
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1667 на: Август 12, 2018, 21:49:07 pm »
Па нели алуминиум?

Таа генерација на А4 не беше алуминиумска. Сегашната има нешто од алуминиум, ама е далеку од скроз алуминиумска. Најновата генерација А6 (и прошлата, од.. 2010-та ваљда па наваму) користи многу повеќе алуминиум.

Како можи ова да се случи не ми е баш јасно колата изгледа како да била на пескарање и во тие делови да е симната бојата.

Чудно е ова.. Повеќе ми изгледа како да е сменет цел панел, па не бил офарбан како што треба, или па евентуално е закачено на нешто..

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1653
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1668 на: Август 12, 2018, 22:22:36 pm »
Чудното е што на сите 4ри тркала беше исто, бојата падната и површинска корозија.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16593
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1669 на: Август 12, 2018, 23:54:43 pm »
A4 B8, сите четири венци беа вакви а и праговите делумно исти.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Opelitis Corrosiva.
C20LET & A16LET

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3956
 • Бенве си е бенве
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1670 на: Август 13, 2018, 07:58:32 am »
Ова се гледа дека е некоја не пазена кола, види само задната врата колку е лупана во ѕид или други коли.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16593
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1671 на: Август 13, 2018, 09:42:28 am »
Нема врска како и колку е одржувана.

Да ти сликам Фиат Браво (или Брава) од девеес некоја , кршови целата, се фаќаш за квака се откачува, крчи , тече...али кај што е изгрбана, слупана и излупена се гледа поцинкувана шасија одоздола и ни траг од корозија.
C20LET & A16LET

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 602
 • Virus-Alfa
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1672 на: Август 13, 2018, 10:50:08 am »
Na bravoto prednoto krilo go izlupiv ubavo do gol meter, taka si stoe veke 5god, nema ni traga od povrsinska rga, spored mene, bravoto moe e naj ne pazena kola do sega sto sum sretnal, ja vozat 7 dusi i se koristi od tovarno vozilo, do prevozno sredstvo, so pominati 250.000 +km, zborot mi e deka ne e reper dali e pazena ili ne so toa dali treba da ima rga ili ne.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 518
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1673 на: Август 13, 2018, 10:54:28 am »
Има огромна разлика во шасијата од старото Браво/Брава до новово. Помеѓу другото, новото е со поцинкуван лим, така да многу потешко кородира.