Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 873842 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36952
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15420 на: Септември 14, 2019, 01:52:46 am »
Треба да е слеп за да даде 45 за Тигуан: https://www.alfaromeo.mk/promotions/alfa-romeo-stelvio/
Треба да е ќор ако не земе Џулија туку Стевијо. Да бидеме малку барем реални.

Потпис и печат.

Во Џулијата верувај дека ќе имаш многу повеќе од доволно место напред. Кабината е бајаги пространа напред. Ако имаш шанса оди погледни ја.

Место има напред, позади нема. А и за влегување не е толку фина. Стелвио пред Џулија било кога.
Ако имаш проблеми со шилци во кичма, можеби.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 945
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15421 на: Септември 14, 2019, 01:59:03 am »
Имам чувство дека Darth знае дека сум 198цм, па затоа вика така :D

Убави се и двете, бе!
Од кориснички аспект би одбрал Stelvio.
Да бев сам на овој свет ко пред 10 години би бирал Џулија, секако :)
Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15422 на: Септември 14, 2019, 08:24:11 am »
Мислам дека мешаш Ферари 812 GTS со Џулија. Ферарито е за ако си сам, а Џулија е за 198цм + други луѓе.

Стелвијо незнам за што е, веројатно е за помодарство или така нешто. И е многу понелогичен избор во однос на горните 2.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3978
 • Passat B8
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15423 на: Септември 14, 2019, 22:34:43 pm »
naskooro ke morate so suvojte nadvor od grad :D

U jednom saobraćajnom udesu u Berlinu poginulo je četvoro pješaka – dok su čekali na prelazak ulice pokosio ih je vozač jednog SUV. Sada stranka Zelenih predlaže da se vožnja SUV-vozila u gradovima sankcioniše.

About this website
DW.COM
Zeleni žele zabraniti SUV - vozila u gradovima
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30973
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15424 на: Септември 14, 2019, 23:05:14 pm »
naskooro ke morate so suvojte nadvor od grad :D

U jednom saobraćajnom udesu u Berlinu poginulo je četvoro pješaka – dok su čekali na prelazak ulice pokosio ih je vozač jednog SUV. Sada stranka Zelenih predlaže da se vožnja SUV-vozila u gradovima sankcioniše.

About this website
DW.COM
Zeleni žele zabraniti SUV - vozila u gradovima


Од „странка предлаже“ до „наскоро ќе морате“ има огромна разлика. Некогаш разликата е бесконечна.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24744
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24744
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6817
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15427 на: Септември 17, 2019, 13:18:04 pm »
убаво изгледа ама многу висока почетна цена во однос на стандардниот модел

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 559
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15428 на: Септември 17, 2019, 13:25:50 pm »
Ценава, како да не возиш форд.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2108
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15429 на: Септември 17, 2019, 13:51:38 pm »
Цената е иста со на ауди А3 или БМВ 1 :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24744
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15430 на: Септември 17, 2019, 13:52:04 pm »
убаво изгледа ама многу висока почетна цена во однос на стандардниот модел
Затоа што се нуди само со повисоките нивоа на опрема и со помоќните мотори.

Секако, на лице место сигурно е друг муабетот за цена.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15431 на: Септември 17, 2019, 14:33:11 pm »
убаво изгледа ама многу висока почетна цена во однос на стандардниот модел
Затоа што се нуди само со повисоките нивоа на опрема и со помоќните мотори.

Секако, на лице место сигурно е друг муабетот за цена.
Стално читам на форумов дека на сајт е едно во живо е друго цената т.е. илјадници евра поефтино. И добро, која е поентата да рекламираш 33.000 евра ауто, односно цена по која нема да продадеш ниедно, а воедно можеш да продадеш 10 комада за 28? Зошто не би се рекламирал како најефтин дилер при што би привлекол повеќе купци во старт?

Као еее браче каков попусссс им исценкав? За беспари им ја земав? - тоа ли е логиката, простотилукот на просечниот (влав) фиромец?
Или дека некој ќе се излаже и ќе искешира 33к?


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15432 на: Септември 17, 2019, 14:40:42 pm »
убаво изгледа ама многу висока почетна цена во однос на стандардниот модел
Затоа што се нуди само со повисоките нивоа на опрема и со помоќните мотори.

Секако, на лице место сигурно е друг муабетот за цена.
Стално читам на форумов дека на сајт е едно во живо е друго цената т.е. илјадници евра поефтино. И добро, која е поентата да рекламираш 33.000 евра ауто, односно цена по која нема да продадеш ниедно, а воедно можеш да продадеш 10 комада за 28? Зошто не би се рекламирал како најефтин дилер при што би привлекол повеќе купци во старт?

Као еее браче каков попусссс им исценкав? За беспари им ја земав? - тоа ли е логиката, простотилукот на просечниот (влав) фиромец?
Или дека некој ќе се излаже и ќе искешира 33к?
Привидно зголемена цена на производот. Најпрост пример се сите сувови и конкренот БМВ кај нас. Иле збир од сето тоа SUV од BMW кој може да е и до 60% поскап од реалната сума. Се продал за 50000 евра, а бил „каталошки“ 80000.
« Последно менување: Септември 17, 2019, 14:49:46 pm Deni »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен head

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15433 на: Септември 17, 2019, 14:41:27 pm »
убаво изгледа ама многу висока почетна цена во однос на стандардниот модел
Затоа што се нуди само со повисоките нивоа на опрема и со помоќните мотори.

Секако, на лице место сигурно е друг муабетот за цена.
Стално читам на форумов дека на сајт е едно во живо е друго цената т.е. илјадници евра поефтино. И добро, која е поентата да рекламираш 33.000 евра ауто, односно цена по која нема да продадеш ниедно, а воедно можеш да продадеш 10 комада за 28? Зошто не би се рекламирал како најефтин дилер при што би привлекол повеќе купци во старт?

Као еее браче каков попусссс им исценкав? За беспари им ја земав? - тоа ли е логиката, простотилукот на просечниот (влав) фиромец?
Или дека некој ќе се излаже и ќе искешира 33к?
И кој е муабетот у салон :
"здраво, пошто е колава?
-25000 €.
Иам 20000 €, може за толку?
- Може"

Дајте совет како иде муабетот за барање на попуст, пошто деновиве гледам кола да купам, и по најголем број на салониве продавачите тврдат дека цените веќе се со попуст

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #15434 на: Септември 17, 2019, 14:48:31 pm »
Епа може и да се. Ама сигурно бројката е помнала од онаа во каталог.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.