Автор Тема: Велосипед  (Прочитано 283809 пати)

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3664
 • Passat B8
Одг: Велосипед
« Одговори #5175 на: Септември 15, 2018, 22:36:43 pm »
posle 3 meseci vozenje tocak stignav do sleden level, i vozam sredno vodno-nerezi-centar...
sea treba da si kupam kaciKa... kojse nesto sreden kvalitet? ili site se isti samo brendovite praat cena?
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3386
 • The Spartan General
Одг: Велосипед
« Одговори #5176 на: Септември 16, 2018, 09:44:02 am »
posle 3 meseci vozenje tocak stignav do sleden level, i vozam sredno vodno-nerezi-centar...
sea treba da si kupam kaciKa... kojse nesto sreden kvalitet? ili site se isti samo brendovite praat cena?

Јас мислам дека не ти треба. Доволно време имаш поминато меѓу босанци за да ти се стврдне тиквата.  ;D ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43108
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Велосипед
« Одговори #5177 на: Септември 16, 2018, 09:51:10 am »
https://m.decathlon.bg/p/8386935_sedalka-za-gradski-velosiped-900-gel-xl.html

Добра цена за седиште за точак.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3664
 • Passat B8
Одг: Велосипед
« Одговори #5178 на: Септември 16, 2018, 10:00:06 am »
mooreee tamu preziveaaav nekako, sea tukaa da na ojdam jabanaa :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18769
Одг: Велосипед
« Одговори #5179 на: Септември 16, 2018, 21:39:11 pm »
22 км денеска, ко за сефте со новиот точок :)

Молба до поупатените - препорака за асолен кључалник за тачак?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23021
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #5180 на: Септември 16, 2018, 22:40:37 pm »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13773
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Велосипед
« Одговори #5181 на: Септември 16, 2018, 23:21:26 pm »
22 км денеска, ко за сефте со новиот точок :)

Молба до поупатените - препорака за асолен кључалник за тачак?

Има многу ривјуа на интернет, а прв меѓу најфалените брендови е Kryptonite. Прогуглај набрзина, види кој систем најмногу ти се свиѓа (ланец, сајла, D-Lock, ваква хармоника како Абусот или пак оние како алка), па според тоа барај модел што ти одговара по цена.

Отсутен Ѓорѓи

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 778
Одг: Велосипед
« Одговори #5182 на: Септември 19, 2018, 01:00:52 am »
Ми се скрши синоќа вентилот, последен ден пред тргнување, купував и менував гума, кој ги измисли тоа француските вентили алал да му е

Отсутен goki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 131
Одг: Велосипед
« Одговори #5183 на: Септември 20, 2018, 17:42:25 pm »
Некој поефтин брзиномер, а да работи. за дете е , оние од 300 ден. не ми влеваат доверба...
"Every time I press one of these black controls, labelled in black on a black background, a little black light lights up black to let me know I've done it."

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1925
Одг: Велосипед
« Одговори #5184 на: Септември 21, 2018, 07:25:01 am »
Ако нешто ти значи имам Cateye Velo 8 10 години, еднаш батерија му имам сменато само пред две години.

950ден
https://velosiped.mk/product/cyclocomputer-cateye-velo-7-cc-vl520-ce1603350/
https://velosiped.mk/product/cyclocomputer-cateye-velo-5-cc-vl510-ce1602550/