Автор Тема: Велосипед  (Прочитано 325711 пати)

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3809
 • Passat B8
Одг: Велосипед
« Одговори #5175 на: Септември 15, 2018, 22:36:43 pm »
posle 3 meseci vozenje tocak stignav do sleden level, i vozam sredno vodno-nerezi-centar...
sea treba da si kupam kaciKa... kojse nesto sreden kvalitet? ili site se isti samo brendovite praat cena?
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3832
 • The Spartan General
Одг: Велосипед
« Одговори #5176 на: Септември 16, 2018, 09:44:02 am »
posle 3 meseci vozenje tocak stignav do sleden level, i vozam sredno vodno-nerezi-centar...
sea treba da si kupam kaciKa... kojse nesto sreden kvalitet? ili site se isti samo brendovite praat cena?

Јас мислам дека не ти треба. Доволно време имаш поминато меѓу босанци за да ти се стврдне тиквата.  ;D ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44234
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Велосипед
« Одговори #5177 на: Септември 16, 2018, 09:51:10 am »
https://m.decathlon.bg/p/8386935_sedalka-za-gradski-velosiped-900-gel-xl.html

Добра цена за седиште за точак.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3809
 • Passat B8
Одг: Велосипед
« Одговори #5178 на: Септември 16, 2018, 10:00:06 am »
mooreee tamu preziveaaav nekako, sea tukaa da na ojdam jabanaa :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19315
Одг: Велосипед
« Одговори #5179 на: Септември 16, 2018, 21:39:11 pm »
22 км денеска, ко за сефте со новиот точок :)

Молба до поупатените - препорака за асолен кључалник за тачак?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23740
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #5180 на: Септември 16, 2018, 22:40:37 pm »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14016
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Велосипед
« Одговори #5181 на: Септември 16, 2018, 23:21:26 pm »
22 км денеска, ко за сефте со новиот точок :)

Молба до поупатените - препорака за асолен кључалник за тачак?

Има многу ривјуа на интернет, а прв меѓу најфалените брендови е Kryptonite. Прогуглај набрзина, види кој систем најмногу ти се свиѓа (ланец, сајла, D-Lock, ваква хармоника како Абусот или пак оние како алка), па според тоа барај модел што ти одговара по цена.

Отсутен Ѓорѓи

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 983
Одг: Велосипед
« Одговори #5182 на: Септември 19, 2018, 01:00:52 am »
Ми се скрши синоќа вентилот, последен ден пред тргнување, купував и менував гума, кој ги измисли тоа француските вентили алал да му е

Отсутен goki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 140
Одг: Велосипед
« Одговори #5183 на: Септември 20, 2018, 17:42:25 pm »
Некој поефтин брзиномер, а да работи. за дете е , оние од 300 ден. не ми влеваат доверба...
"Every time I press one of these black controls, labelled in black on a black background, a little black light lights up black to let me know I've done it."

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2271
Одг: Велосипед
« Одговори #5184 на: Септември 21, 2018, 07:25:01 am »
Ако нешто ти значи имам Cateye Velo 8 10 години, еднаш батерија му имам сменато само пред две години.

950ден
https://velosiped.mk/product/cyclocomputer-cateye-velo-7-cc-vl520-ce1603350/
https://velosiped.mk/product/cyclocomputer-cateye-velo-5-cc-vl510-ce1602550/

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3809
 • Passat B8
Одг: Велосипед
« Одговори #5185 на: Септември 27, 2018, 11:22:44 am »
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35072
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #5186 на: Септември 27, 2018, 15:03:12 pm »
Ќе биде, во 2049... еве го кај е, блиску е..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3027
Одг: Велосипед
« Одговори #5187 на: Септември 27, 2018, 15:43:48 pm »
"Вос" за од Џорче до Центар не ми треба, ама вакво ми треба.

https://www.outdoordesign.com.au/news-info/automated-bicycle-parking-system/5392.htm

За оние што сакаат да шетаат низ МК и да носат точак има изгледи, ама прво да почекаме да ја лансираат првата екипа за Марс, 2033-2048 некаде па да видиме дали да возиме точаци во урбана средина или право да се отселиме на Марс колективно.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44234
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Велосипед
« Одговори #5188 на: Септември 27, 2018, 16:01:19 pm »
Поточно треба да се овозможи до 11kw моторцикли да се возат со Б.

За да не сме срам со регистрирани 25000 мотори во медитеранска земја со 300 сончеви денови. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15983
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Велосипед
« Одговори #5189 на: Септември 27, 2018, 17:04:19 pm »
Кои 300 денови годинава 3 месеци само можеше да се вози :D