Автор Тема: Гуми - Општо  (Прочитано 544773 пати)

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 436
 • Colt-че
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8640 на: Јули 13, 2018, 11:49:28 am »
Клабери, на помош. На стариот му барам веќе 4 месеци гума за сите сезони за фелицијата во зимензија 165/70-13 конкретно за Матадор МП61 или МП62. Оние од Мултибренд се се денес утре итн. По другите прашував ама џабе сите од кај нив зимаат а немаат на лагер.

Сава адапто исто нема. Нексен немат ол сизон.
Буџетот му е околу 8000. Дали некој знае за некаде на др место да има или да препорача некој др бренд?

Ако не останува зимски да се купат.
Пред да се впуштите во морално/совесна осуда, немојте да ми трошите време надвор од тоа што ве замолувам.
Фала

Тука викаат дека има:
egumi.mk
Сава ти се поефтини за малку тука и исто викаат дека има:
gumi.mk
Потпис.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4701
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8641 на: Јули 13, 2018, 13:24:05 pm »
Се е тоа проверено, јавено повторно јавено повторно повторно јавено итн...
Нашиве компании што се занимаваат со онлајн продажба мисловна именка им е тоа да имаат магацин со веб страна поврзан од проста причина што сите се само дилери па откако ќе им јавиш трчаат по увозниците.
Затоа често го имав коментарот, "еј абе сеа баш за истата димензија и ол сизон ме прашуваше еден соработник"


Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4701
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8643 на: Јули 13, 2018, 15:05:09 pm »
И оваа сум ја поминал ;D

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4701
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8644 на: Јули 13, 2018, 15:06:17 pm »
Клинчар има само Ведерштајн али се 12к, мислам дека е ту мач за стариот. Иначе гумите ди вредат.
Сори за пост х2

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8645 на: Јули 13, 2018, 15:19:19 pm »
Немаат ни увозниците, затоа неможат да најдат. Да пишеше вчера имаше. Почекај да стигнат...

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4701
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8646 на: Јули 13, 2018, 19:17:40 pm »
Члинк, гуми барам од март месец... Каде имало и што бренд?

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1340
 • Eбач на батерии :D
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8647 на: Јули 13, 2018, 19:23:01 pm »
Члинк, гуми барам од март месец... Каде имало и што бренд?

Кој модел се гумите што се 12к.

Дали провери кај човекот што држи нексен за поефтини цени. (никако да го научам ни на име ни локација.)
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4701
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8648 на: Јули 13, 2018, 22:38:16 pm »
И Турбомакс сум ги поминал. Тие за 12к се ведерштај ол сизон 165/70-13

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8649 на: Јули 14, 2018, 00:16:01 am »
Члинк, гуми барам од март месец... Каде имало и што бренд?

Во Транзит. Го прашав колегата рече вчера ги продале. Се праат често увози, ако не најдеш ништо во меѓу време ќе ти завршам работа. Сава најверојатно, не прашав...

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4701
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8650 на: Јули 14, 2018, 09:43:55 am »
Завчера прашав, немаа на лагер. Наредна недела ќе донеле, ама која не кажа 😀

Инаку на тоа изглеа и ќе биде Сава Адапто, пошо мултибренд цела година носат Матадор ;D

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4798
 • Бенве си е бенве
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8651 на: Јули 14, 2018, 10:47:12 am »
Годинава ќе треба да купувам 2 пара гуми за пасатот, зимни 225/55/16 и летни 225/50/17 ефтинки димензии... се мислам униројал да му ставам летни, а ми ги фалат и некои Аполо, можно е и ханкок да видам. За конти мишелин и остали немам намера да давам екстра пари.
Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 34659
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8652 на: Јули 14, 2018, 11:30:31 am »
Довлечкај си од горе Фалкен: https://www.youtube.com/watch?v=QseDx-aBaK4&feature=youtu.be&t=338

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4798
 • Бенве си е бенве
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8653 на: Јули 14, 2018, 11:57:21 am »
Ќе го напнам @Luki Junior ако има по добра цена околу него
Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3756
 • The Spartan General
Одг: Гуми - Општо
« Одговори #8654 на: Јули 14, 2018, 12:42:11 pm »
Ќе го напнам @Luki Junior ако има по добра цена околу него
Ќе се најде нешто сигурно.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.