Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 428558 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36952
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #8640 на: Септември 08, 2019, 14:47:50 pm »
Пред 20+ години:

Сега:

Добра, свака част!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Музиче..
« Одговори #8641 на: Септември 08, 2019, 14:52:57 pm »
Стварчина...
Продукција 11/10.

Туку, од кога не сум ја слушнал, сум ја заборавил.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Музиче..
« Одговори #8642 на: Септември 08, 2019, 19:01:59 pm »
Заебан и богат е Е.Рамацоти аранжмански.
Пред 2 години ја спремавме Cose Della Vita со бенд, знам се измалтретиравме...3 тоналитети мења  во таа ствар.
2 во оваа погоре.
Трејдмарк му е тоа.
:)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Музиче..
« Одговори #8643 на: Септември 11, 2019, 12:05:49 pm »
Дел од саботниот репертоар во Тејк фајв - Прилеп.
Фино си отсвиревме, здравје може пак.


A имаше и домашен блок.


Убаво е да се видат млади луѓе кои ги знаат песниве напамет.
Обично тоа е одлика на Лукас фановите.
Не Џорџ.
« Последно менување: Септември 11, 2019, 12:10:51 pm Stratro »

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1256
Одг: Музиче..
« Одговори #8644 на: Септември 11, 2019, 12:42:07 pm »
Се дур не ти побараја нешто на кирилица да му отсвириш океј е :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Музиче..
« Одговори #8645 на: Септември 11, 2019, 12:49:20 pm »
Бистра вода за фајрон..ама на кирилица пишана.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7487
 • Пичлеме
Одг: Музиче..
« Одговори #8646 на: Септември 11, 2019, 14:00:41 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15925
 • Keep it 100
Одг: Музиче..
« Одговори #8647 на: Септември 11, 2019, 15:05:36 pm »
Jungle's massive!


Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 945
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #8648 на: Септември 12, 2019, 22:33:49 pm »
Како Цане Партибрејкерс поздравља свог пса?
- Де си, ро ќеру...

Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Музиче..
« Одговори #8649 на: Септември 12, 2019, 23:47:34 pm »
Oпасен фреаер му бил басистот. 8)


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36952
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #8650 на: Септември 13, 2019, 14:20:41 pm »
На убавите звучници или слушалки. Заради бафчето.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 945
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #8651 на: Септември 14, 2019, 02:54:49 am »
Пичка му материна, колку е најјак на цел свет :(

Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7487
 • Пичлеме
Одг: Музиче..
« Одговори #8652 на: Септември 14, 2019, 09:18:31 am »
^
Го научил учителот како да раскажува приказни :)Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Музиче..
« Одговори #8653 на: Септември 16, 2019, 13:20:25 pm »
Не е само до свирењето.
До менталниот склоп и став кон животот е.
Изгледајте.Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Музиче..
« Одговори #8654 на: Септември 18, 2019, 09:50:45 am »