Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 357777 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17582
Одг: Музиче..
« Одговори #8205 на: Ноември 05, 2018, 08:51:19 am »

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4844

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17582
Одг: Музиче..
« Одговори #8207 на: Ноември 09, 2018, 13:25:10 pm »

 ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 19045
Одг: Музиче..
« Одговори #8208 на: Ноември 10, 2018, 01:03:53 am »


Феноменални, свака чаС!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 23390
  • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
    • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #8209 на: Ноември 10, 2018, 12:44:31 pm »

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 19045
Музиче..
« Одговори #8210 на: Ноември 11, 2018, 02:29:08 am »


Многу веројатно најдобриот перформанс во живо што некогаш сум го доживеал. Прекрасно.« Последно менување: Ноември 11, 2018, 20:06:23 pm velestrumf »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17582
Одг: Музиче..
« Одговори #8211 на: Ноември 11, 2018, 20:12:25 pm »
Квалитетно и предобро скоцкан концерт за гледање...уште таму да бев.Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 19045
Одг: Музиче..
« Одговори #8212 на: Ноември 11, 2018, 20:37:42 pm »
Догодина ќе прават турнеја. На 27 и 28 мај имаат концерти на стадионот во Гелзенкирхен (во близина ми е градот), па би сакал да одам, ако имам со кого...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17582
Одг: Музиче..
« Одговори #8213 на: Ноември 12, 2018, 13:35:31 pm »


;D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 23390
  • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
    • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #8214 на: Ноември 12, 2018, 18:06:45 pm »
Се навлеков на synthwave у последно време...Супер музиче и за работа, и за возење...

Отсутен TheForce

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 518
Одг: Музиче..
« Одговори #8215 на: Ноември 12, 2018, 21:30:25 pm »


Догодина ќе прават турнеја. На 27 и 28 мај имаат концерти на стадионот во Гелзенкирхен (во близина ми е градот), па би сакал да одам, ако имам со кого...

Истово и јас го мислев за Ротердам дур не ги видов цените :)
Едино потужно од тоа никој да не доаѓа во Македонија е ти да си во држава кај што доаѓаат Rammstein, Metallica, Nightwish etc. и да немаш пари ни за најевтината карта :D толку блиску, а толку далеку

Присутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15667
  • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Музиче..
« Одговори #8216 на: Ноември 12, 2018, 21:50:23 pm »
Колку се картите?

Отсутен TheForce

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 518
Одг: Музиче..
« Одговори #8217 на: Ноември 12, 2018, 22:12:06 pm »
Колку се картите?
Rammstein моментално 140 најевтината, Металика претпродажба и продажба беа 100-110 евра најевтините.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4675
  • Бенве си е бенве
Одг: Музиче..
« Одговори #8218 на: Ноември 12, 2018, 22:21:23 pm »
Ако си во Холандија како што сватив од претходниот пост лесно ќе преболиш. Летово што измина имаше доста добри журки и диџеи.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34356
  • Il Moderatore
    • alfisti.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #8219 на: Ноември 12, 2018, 22:29:42 pm »
Во МК циганчето Кревиц шитка карти по 4000ден во осми блок на борис трајковкски, Рамацоти со 2 песни полу-хитови се шитка за 100е, со задоволство за Рамштајн и Металика ќе дадам 100-че.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.