Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1158924 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19530 на: Септември 13, 2019, 12:39:02 pm »
Стратро, кој си ти да кажуваш кај треба да биде пешачкиот ? Ти можеш за кај тебе на работа за тоа што си одговорен и пропишано да кажуваш што и како да биде а не да се правиш сообраќаен експерт за да ти биде тебе поубаво... Ако одите за Берлин, јави се да Ве пречекам :*

Ти најде да изразуваш доверба во решенија на надлежни лица и институции?
Супер ти е за промена изгледа.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19531 на: Септември 13, 2019, 13:02:32 pm »
Не само што мора да пази, него и казна може да лапне ако не пази.Попаленковци низаедни.
Ова ако се воспостави, во 6 попладне може ќе преминиш, од друга страна возилата треба да ја прилагодат брзинаа према условите , на пешадински да намалат за овие да може да поминат, ама не се случува ни едното ни другото во реалниот свет.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19091
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19532 на: Септември 13, 2019, 13:18:18 pm »
Во "светот" ...


Интернет је чудо.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36952
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19533 на: Септември 13, 2019, 13:20:57 pm »
Далеку е австралија...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19534 на: Септември 13, 2019, 13:27:59 pm »
Далеку е австралија...
''...далеко е и Велес ако одеш пешки.
И Штип далеко е, усвета е,
а ќе речеш те го дека е.'' (К-15)


Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 945
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19535 на: Септември 13, 2019, 16:07:45 pm »
Путка на годината.
Ми блокирал гаража од синоќа, дојде дури во 3 да го тргне лајното.

Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3885

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17616
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19537 на: Септември 14, 2019, 03:48:36 am »
Мора една воздушна да купам, не се трпат моторџииве..

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19538 на: Септември 14, 2019, 08:19:10 am »
Мора една воздушна да купам, не се трпат моторџииве..
Си пробал да гаѓаш у движење? Или ќе чекаш да застанат? :) :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30973
 • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19539 на: Септември 14, 2019, 10:18:05 am »
Мора една воздушна да купам, не се трпат моторџииве..
Јас ќе ти ја дадамо мојата со снајпер е ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19540 на: Септември 14, 2019, 10:46:02 am »
Со отпичка нишан.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14276
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19541 на: Септември 14, 2019, 11:21:41 am »
Пола нервози, пола смеење:

На паркингот кај што живеам, од време на време ќе се најде мојата кола поради Х или Y причина и ќе стои по 1 недела. За да не смета, секогаш ја ставам во ќош и ја лепам, зошто така сум воспитан.

Добивам вакви закани по втор пат, од едно старо деденце што нема никаква врска со куќен совет, туку во својата глава се самопрогласил за контролор на паркингот:

https://i.imgur.com/6vdSB4Pr.jpg

По првата закана, се обратив до претседателот на куќен совет да го прашам дали како станар имам право на паркинг место и ми рече "апсолутно, зошто прашуваш?". Му го дадов ливчето и ми вика "Ааа, ова е сигурно *некое име кажа*, тој се замара со тоа. Ако го видам ќе му кажам дека наша е колата".

Цело време се прашував шо чоек нема попаметна работа од броење коли на паркинг, и замарање со работи како "зошто нескопска кола фаќа место на паркинг во Центар", се до вчерашната порака пишана на вакво ливче ;D ;D ;D

https://i.imgur.com/Zst6jzkr.jpg

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36952
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19542 на: Септември 14, 2019, 11:25:27 am »
Има разлика!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19543 на: Септември 14, 2019, 11:43:51 am »
https://youtu.be/8oxk1lrmXAs
Како го загрозуваат саобраќајот... цццц
лоопс и мартин, за ќутек не сте чуле ?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30973
 • Таков е животот... јебига
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #19544 на: Септември 14, 2019, 19:24:24 pm »
Пола нервози, пола смеење:

На паркингот кај што живеам, од време на време ќе се најде мојата кола поради Х или Y причина и ќе стои по 1 недела. За да не смета, секогаш ја ставам во ќош и ја лепам, зошто така сум воспитан.

Добивам вакви закани по втор пат, од едно старо деденце што нема никаква врска со куќен совет, туку во својата глава се самопрогласил за контролор на паркингот:

https://i.imgur.com/6vdSB4Pr.jpg

По првата закана, се обратив до претседателот на куќен совет да го прашам дали како станар имам право на паркинг место и ми рече "апсолутно, зошто прашуваш?". Му го дадов ливчето и ми вика "Ааа, ова е сигурно *некое име кажа*, тој се замара со тоа. Ако го видам ќе му кажам дека наша е колата".

Цело време се прашував шо чоек нема попаметна работа од броење коли на паркинг, и замарање со работи како "зошто нескопска кола фаќа место на паркинг во Центар", се до вчерашната порака пишана на вакво ливче ;D ;D ;D

https://i.imgur.com/Zst6jzkr.jpg

Пријави во полиција дека добиваш закани и покрени предмет. Полиција ќе поднесе претставка до комунална инспекција исто така. Ако нешто ти се случи на колата, полиција со инспекција ќе појде до куќен совет и тие ќе мора да прозборат кој е тој со име и презиме, ама нема да му можат ништо. Ќе најдеме врска ќе го исплашат малце и ќе ти купи нови гуми, пошто ќе знаеш каде живее. И повече нема да се прави мајмунлаци, пошто огромна е шансата и тој да е од некое село.