Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 1089904 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18705 на: Ноември 10, 2018, 20:55:19 pm »
Ама сега е прв за лево. plot twist

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18706 на: Ноември 10, 2018, 21:03:39 pm »
Предните тркали му се накај кисела вода насочени, не ќе да врти лево...Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18707 на: Ноември 10, 2018, 21:05:03 pm »
Варка е тоа да мислат дека ќе оди право да не му се лутат.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18248
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18708 на: Ноември 10, 2018, 21:05:13 pm »
На таа раскрница не се пали зелено и за право и за лево истовремено?
Ако е така, Голфот никому не прави место туку се бута преку ред за лево.
Нека каже сликарот каде продолжил.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18709 на: Ноември 10, 2018, 21:13:07 pm »
Прави место за (помошно) десно. Често пати сум го видел тоа таму.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2306
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18710 на: Ноември 10, 2018, 21:13:49 pm »
Две ленти се за лево, досега не сум видел таков маневар од трета лента за лево.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18711 на: Ноември 10, 2018, 22:39:55 pm »
На таа раскрница не се пали зелено и за право и за лево истовремено?
Ако е така, Голфот никому не прави место туку се бута преку ред за лево.
Нека каже сликарот каде продолжил.
Продожи право пред бмв-то  ;D ;D

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5497
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18712 на: Ноември 10, 2018, 22:50:16 pm »
епа ха, десно се паркирал а сакал да оди право, сте му свиреле ви направил место го плукате... Што се дешава со народов ?
Помошото десно, колку што е за десно толку е и за право, без одглед колту те нервира или се брзаш. И сите ленти да биле празни, голфот да се паркирал во десна лента, а е за право, не направил прекршок, ма колку и да е идиотски тој потег, и јас би го заобиколил во тој случај.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18713 на: Ноември 10, 2018, 22:58:51 pm »
беше у двете ленти, таксистов не тргнуваше ваљда немало место, мада ја можда ќе се протнев.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6405
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18714 на: Ноември 10, 2018, 23:55:59 pm »
Таксист у на ѓаволот дупката ќе се протне него најверојатно имал патник па да куцбе екстра таксиметарот.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9866
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18715 на: Ноември 11, 2018, 00:38:24 am »
И таксистот можда терал право, иначе ќе се протнел или ќе свирнел овој уште малце да се помести :)

Веќе кога разглабаме ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18716 на: Ноември 11, 2018, 01:51:12 am »
Не не таксистот десно си заврте и жмигавецот му беше уклучен ама не се фати на сликата.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18248
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18717 на: Ноември 14, 2018, 09:16:24 am »
Mе изнервира џандар синоќа што ме пушти за 10 наместо за 5 минути откако му кажав дека работам државно.
@Deni ми кажа го пуштале за 5.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2366
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18718 на: Ноември 14, 2018, 09:40:53 am »


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18248
Одг: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?
« Одговори #18719 на: Ноември 14, 2018, 10:07:26 am »
Браво за момакот што го снимил видеово.