Автор Тема: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...  (Прочитано 515734 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10665 на: Август 14, 2019, 22:57:19 pm »

Додај му барем SSD, да не го пцуеш по 2 години :)

Техничка исправка :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Жгл' б гл'б
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10666 на: Август 14, 2019, 22:59:47 pm »

Додај му барем SSD, да не го пцуеш по 2 години :)

Техничка исправка :)

Уште една допуна.
Ако имаш флексибилен буџет, батали тоа скроз.

Еве решение, без графичката.

https://forum.it.mk/threads/hp-elitedesk-800-sff-core-i7-16gb-ram-gtx-1050ti-256gb-ssd-1tb-hdd-win-10-pro.71977/
Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10667 на: Август 15, 2019, 01:11:27 am »
... и ако му цркне напајањето, **ри му се. :)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3307
 • Пиши лаже
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10668 на: Август 15, 2019, 01:42:03 am »
Ако брка работа, можам да понудам Kingston A400 120gb, половно, за форумџии. :)

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19082
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10669 на: Август 15, 2019, 09:31:33 am »

Додај му барем SSD, да не го пцуеш по 2 години :)

Техничка исправка :)

Уште една допуна.
Ако имаш флексибилен буџет, батали тоа скроз.

Еве решение, без графичката.

https://forum.it.mk/threads/hp-elitedesk-800-sff-core-i7-16gb-ram-gtx-1050ti-256gb-ssd-1tb-hdd-win-10-pro.71977/

Aбе ова наш @gOJDO e. :)
Али много паре се ова за она што ми треба компјутерот.
Плус имам лап топ Асусче со i5 , али органски не го варам пошто е лап топ.


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3013
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10670 на: Август 15, 2019, 10:47:37 am »

Додај му барем SSD, да не го пцуеш по 2 години :)

Техничка исправка :)

Уште една допуна.
Ако имаш флексибилен буџет, батали тоа скроз.

Еве решение, без графичката.

https://forum.it.mk/threads/hp-elitedesk-800-sff-core-i7-16gb-ram-gtx-1050ti-256gb-ssd-1tb-hdd-win-10-pro.71977/

Aбе ова наш @gOJDO e. :)
Али много паре се ова за она што ми треба компјутерот.
Плус имам лап топ Асусче со i5 , али органски не го варам пошто е лап топ.
хахаха, ене го лаптопот фаќа прашина во некоја фиока. Не знам зошто ми е мрско ако треба нешто на него :)

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Жгл' б гл'б
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10671 на: Август 15, 2019, 13:13:53 pm »

Додај му барем SSD, да не го пцуеш по 2 години :)

Техничка исправка :)

Уште една допуна.
Ако имаш флексибилен буџет, батали тоа скроз.

Еве решение, без графичката.

https://forum.it.mk/threads/hp-elitedesk-800-sff-core-i7-16gb-ram-gtx-1050ti-256gb-ssd-1tb-hdd-win-10-pro.71977/

Aбе ова наш @gOJDO e. :)
Али много паре се ова за она што ми треба компјутерот.
Плус имам лап топ Асусче со i5 , али органски не го варам пошто е лап топ.Да, пингај го уште еднаш да ти најде нешто и до 15-16.000

Има ресурси 100% + срцка е, у пичку материну
Волкот и седумте источнофризиски грбави говеда

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19082
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10672 на: Август 16, 2019, 01:00:37 am »

Додај му барем SSD, да не го пцуеш по 2 години :)

Техничка исправка :)

Уште една допуна.
Ако имаш флексибилен буџет, батали тоа скроз.

Еве решение, без графичката.

https://forum.it.mk/threads/hp-elitedesk-800-sff-core-i7-16gb-ram-gtx-1050ti-256gb-ssd-1tb-hdd-win-10-pro.71977/

Aбе ова наш @gOJDO e. :)
Али много паре се ова за она што ми треба компјутерот.
Плус имам лап топ Асусче со i5 , али органски не го варам пошто е лап топ.
хахаха, ене го лаптопот фаќа прашина во некоја фиока. Не знам зошто ми е мрско ако треба нешто на него :)

Најсочно пцујам на лаптоп без маус.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10673 на: Август 16, 2019, 06:59:12 am »
Кој користи лаптоп без маус!?!??
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2855
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10674 на: Август 16, 2019, 07:51:13 am »
95% од народот

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10675 на: Август 16, 2019, 09:58:51 am »
95% од народот
Погледни кај мене во потписот ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10676 на: Август 16, 2019, 11:03:57 am »
Кој користи лаптоп без маус!?!??
ЈАС :)
Најстина :) Сум станал мастер на тачпадов :) двапрста, трипрста скролам лево-десно, горе-доле... кој си вежбал на мазно пи*е ќе го бива и на тачпад :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10677 на: Август 16, 2019, 11:41:36 am »
На тепих и маус тешко оди.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10678 на: Август 16, 2019, 11:43:04 am »
Генерално, и јас, барем за брзински работи.

Иако си преферирам десктоп компјутер, секако.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19082
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #10679 на: Август 16, 2019, 13:53:22 pm »
Кој користи лаптоп без маус!?!??
ЈАС :)
Најстина :) Сум станал мастер на тачпадов :) двапрста, трипрста скролам лево-десно, горе-доле... кој си вежбал на мазно пи*е ќе го бива и на тачпад :P

Чим е така, пробај и со јазик.
Може уште полесно ќе иде.