Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 177719 пати)

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1583
Ама, што ни фалеше пред 30-40 години, кога возниот парк беше понов, фичо, 101, 1300, југо, голф1, овде онде некое рено, пежо, форд, сите до 60,70 коња.
Или не се одеше на одмор?
А за во град, стварно не ми е јасно да мора 120 коњи па нагоре, макар 15 години стара кола.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43971
 • Махер
  • malikovski.com
Тогаш сите беа другари, а не директори.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1583
Е да, тоа ќе да е.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6645
Тогаш се глеаше кој е прав директор :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 34659
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Тогаш се глеаше кој е прав директор :)
Да да, член на Сојуз на Комунисти, и предложен од ЦК на СКМ :) Разлика од тогаш до сега, сјаши курто, да узјаше мурто.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3791
 • Passat B8
eii togas direktorcijnata pezoa vodeeaa... to besee uzbugenje... ovie od germanija nosea kadetii :)
a "teskite bogatasi" ee to bea sosema druga prica, ...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43971
 • Махер
  • malikovski.com
Богами Citroen DS е стварно друга прича.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3791
 • Passat B8
ej steta sto ne go oziveeja povtornoo :)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1583
Таква икона не се оживува, само ќе го усерат сеќавањето на неа. Некои работи се неповторливи.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2107
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2484 на: Јули 13, 2018, 19:27:50 pm »
https://www.volkswagen.com.mk/soveti-kupuvanje/aktuelni-ponudi

Volkswagen PASSAT
TDI Comfortline од 23.990 €

1.6 TDI?

Edit: 100% .

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23534
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2485 на: Јули 13, 2018, 19:30:49 pm »
Најверојатно. Може да дознаеме ако треба.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2107
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2486 на: Јули 13, 2018, 23:22:56 pm »
Најверојатно. Може да дознаеме ако треба.

Не, онака ми искочи дека фина месечна рата па за момент си помислив дека е 2.0 TDI.

За 20К+ увек би зел V6 Е класа 4Matic мечка пред ова, иако на старо.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6645
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2487 на: Јули 14, 2018, 07:58:42 am »
За возење или за у двор?

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2107
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2488 на: Јули 14, 2018, 12:59:55 pm »
Немам двор така да за возење.

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9222
 • Giulietta QV
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2489 на: Јули 17, 2018, 08:18:01 am »