Автор Тема: Opel и неговите модели  (Прочитано 296375 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19045
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4230 на: Мај 15, 2018, 15:06:41 pm »
Таман сакав новата Инсигнија да ја купам, ќе мора сега Стингерот.

Да ти кажам право, разгледувам некои варијанти :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17582
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4231 на: Мај 15, 2018, 16:47:47 pm »
Доза оптимизам Vol. 2...


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 34356
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4232 на: Мај 15, 2018, 16:56:44 pm »
Се надевам и французите ќе го делат оптимизомот од GM :)http://www.winq.com/2016/04/adam-and-steve-vauxhall-make-it-official/


 ;D ;D ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15667
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4233 на: Мај 15, 2018, 16:57:41 pm »
И лисициве зарѓале малце.

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2112
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4234 на: Мај 15, 2018, 17:01:34 pm »
Па и цурата зарѓана, никој не ти влага у такви кородирани ;D
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17582
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4235 на: Мај 15, 2018, 17:06:38 pm »
Затоа ќе си возиш Опел со едно седиште...


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15442
 • Keep it 100
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4236 на: Мај 15, 2018, 18:35:01 pm »
Темава почна да заличува на ретро механичарски сервис

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19045
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4237 на: Мај 15, 2018, 19:37:40 pm »
Темава почна да заличува на ретро механичарски сервисСеа веќе може.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17582
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4238 на: Мај 15, 2018, 22:37:52 pm »
Саманта Фокс човече....
Отсутен mambo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9144
 • Giulietta QV
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4240 на: Мај 18, 2018, 16:58:07 pm »

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4241 на: Мај 18, 2018, 17:22:24 pm »
Odlicna registracija

Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 970
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4242 на: Мај 18, 2018, 23:04:42 pm »
Регистрацијата е од мојот крај во Германија (Анаберг-Бухолц). Мислам дека и во живо ја имам видено колава. :D
Зини да ти кажу.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17582
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4243 на: Мај 22, 2018, 10:54:43 am »
Љубав..


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30051
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel и неговите модели
« Одговори #4244 на: Мај 22, 2018, 10:58:33 am »
... и сеа глеаш падне некој бетон му ја смачка колата.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!