Автор Тема: Фарбање на браник (рачно)  (Прочитано 2526 пати)

Отсутен ARMac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
 • Њуб
  • AndroGaming
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #15 на: Август 15, 2019, 22:34:41 pm »
Убаво протресувај ги боците пред да прскаш, и на самото спрејче треба да го пишува тоа.

Тресев и со лева и со десна :)

Еве како испадна, според мене проаѓа. 4 раце се поминати колку ќе трае ќе видиме.

Фала на сите за советите ептен ми помогнавте, особено за идејата со ова пласти дипов (т.е. копијава)


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #16 на: Август 16, 2019, 09:54:38 am »
Сè додека не му се нанесе директно физичко оштетување, би требало да трае долго. Може да страда од камчиња, од силно стискање со компресор за вода во перална, итн. Сепак си бара внимавање, ама би требало да трае.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3867
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #17 на: Август 16, 2019, 09:56:37 am »
Супер изгледа вака.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #18 на: Август 16, 2019, 11:10:05 am »
И си бара повеќе слоеви - 5-6, не се секирај ако ти протече, кога ќе се исуши слојот, не се познава дека е протечено..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ARMac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
 • Њуб
  • AndroGaming
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #19 на: Август 16, 2019, 15:46:26 pm »
Здравје, некако ми изгледаше доволно. Веќе ја намонтирав па ако попушти ќе излупам и одново.

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #20 на: Август 20, 2019, 14:18:09 pm »
Некаде имам видено дека боцата требало претходно да стои во жешка вода за да се експандираат молекулите внатре...

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5042
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #21 на: Септември 03, 2019, 15:17:16 pm »
Некаде имам видено дека боцата требало претходно да стои во жешка вода за да се експандираат молекулите внатре...

Боца под притисок и жешка вода?!?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #22 на: Септември 03, 2019, 18:40:03 pm »
Нема проблем, иако топла до врела вода е сосема доволно.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
Одг: Фарбање на браник (рачно)
« Одговори #23 на: Септември 13, 2019, 08:39:07 am »
Од Штип сум ебаго, кај нас жешка мислиме се од топла до врела  ;D