Автор Тема: Mercedes E280 cdi  (Прочитано 3787 пати)

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6486
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #45 на: Август 16, 2019, 00:59:25 am »
Таман е 10, лесно за пресметување ;D
Затоа и се заокружува на пример на 1.000.000

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #46 на: Август 16, 2019, 11:12:43 am »
Таман е 10, лесно за пресметување ;D
И кај мене така, за лесна пресметка 10 отворено 15 градска :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11749
 • Пудингот на шоферството
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #47 на: Јануари 07, 2020, 16:39:07 pm »
Малку да зачистиме прашина во тената,моментално е на 445Ккм,масло филтри сменети,сменете две предни рамена Лемфорде,сменет пред лагер и сменети два акумулатори,малиот и големиот.Ставени фолии и си направив уште еден клуч. :)
Инаку пали вози.

п.с слики преку шо ставате сега,тинупиц го секоа. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6280
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #48 на: Јануари 07, 2020, 16:42:03 pm »
imgur? ;D

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2713
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #49 на: Јануари 07, 2020, 16:49:01 pm »
Може и преку тапаталк 😁

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk