Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 39022 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #690 на: Октомври 10, 2019, 14:19:07 pm »

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #691 на: Октомври 10, 2019, 14:26:46 pm »
Е не кај Хамилтон ќе иде по автограм

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #692 на: Октомври 11, 2019, 07:20:39 am »
Официјално ќе нема трет тренинг, квалификациите се откажани за во Сабота и ќе бидат 4-5 часа пред трката во Недела.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37063
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #693 на: Октомври 11, 2019, 17:20:02 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 806
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #694 на: Октомври 11, 2019, 18:12:01 pm »
絞首台  YAMAMOTO!

Sega za sega:
Kvalifikacii Nedela sabaje 3am.
Trka 7.10
« Последно менување: Октомври 12, 2019, 12:41:28 pm M3V8 »

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 573
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #695 на: Октомври 12, 2019, 18:44:05 pm »
Кој ќе гледа квали?

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3122
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #696 на: Октомври 12, 2019, 19:05:56 pm »
Откажана трката?

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 573
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #697 на: Октомври 12, 2019, 19:08:07 pm »
Откажана трката?

Кај го пишува тоа?

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3122
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #698 на: Октомври 12, 2019, 19:11:38 pm »
На вести на телма кажаа, колку е точно не знам.

Поради тајфунот.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37063
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #699 на: Октомври 12, 2019, 19:16:52 pm »
На f1.com нема ништо такво. Се збуниле нешто, Саботните сесии се откажани, квалификациите се во 10 по локално, трката во 14.10 по локално јапаначко време.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 806
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #700 на: Октомври 12, 2019, 20:53:39 pm »
Se podsmiruva tajfunot trka ke ima, kvalifikacii valjda ako e cista stazata.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17625
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #701 на: Октомври 13, 2019, 00:36:01 am »
У 3 саат ќе бидат квалификации..

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1053
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #702 на: Октомври 13, 2019, 02:58:38 am »
Се расчитило времето ептен.Јас очекував влажно да е за поинтересно.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17625
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #703 на: Октомври 13, 2019, 04:17:12 am »
Доминација..

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3191
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #704 на: Октомври 13, 2019, 05:57:28 am »
Значи да продужиме со спиење.

Едит: Што не кажеш дека црвени се 1 и 2.  :)
« Последно менување: Октомври 13, 2019, 06:09:40 am ace-106 »