Автор Тема: Дигалка - канал за изнајмување  (Прочитано 2780 пати)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2103
Дигалка - канал за изнајмување
« на: Октомври 18, 2018, 20:02:20 pm »
Дали во Скопје има некој што изнајмува дигалка или канал за да си среди човек нешто под кола сам? Може и темата не е за тука, админ нека одлучи  ;)
>>>>><<<<<

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2226
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #1 на: Октомври 18, 2018, 22:06:20 pm »
Имаш отворен канал спроти paz, би требало да завршиш работа.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2103
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #2 на: Октомври 19, 2018, 08:58:16 am »
Види стварно :) се надевам дека не е змијарник

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!4v1539932177506!6m8!1m7!1sIHrLk2TGpI2h3sLiKuphdg!2m2!1d41.99716226318114!2d21.48508781373845!3f173.22342307575423!4f6.201235054497829!5f0.7820865974627469" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>
>>>>><<<<<

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #3 на: Октомври 19, 2018, 23:39:13 pm »
Дали во Скопје има некој што изнајмува дигалка или канал за да си среди човек нешто под кола сам? Може и темата не е за тука, админ нека одлучи  ;)
Добра идеја за бизнис. Кога може Гала самоуслужна перална, зашто да не и ова...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31364
 • Таков е животот... јебига
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #4 на: Октомври 20, 2018, 00:06:24 am »
Каде е тоа ПАЗ?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #5 на: Октомври 20, 2018, 00:19:10 am »
Каде е тоа ПАЗ?
Де бе па и ти, ко да не си купувал Ранге Ровер до сега, после ЕлектроЕлемент, кај влезот во МЗТ.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31364
 • Таков е животот... јебига
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #6 на: Октомври 20, 2018, 00:49:49 am »
Туууу џенем

Отсутен Kikulec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #7 на: Ноември 14, 2018, 15:59:31 pm »
Види стварно :) се надевам дека не е змијарник

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!4v1539932177506!6m8!1m7!1sIHrLk2TGpI2h3sLiKuphdg!2m2!1d41.99716226318114!2d21.48508781373845!3f173.22342307575423!4f6.201235054497829!5f0.7820865974627469" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>

Го проба каналот...? :)

Отсутен Kikulec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #8 на: Ноември 15, 2018, 21:27:10 pm »
Никој...? Ми треба на кратко да ѕирнам нешто под кола, па да не се акам за џабе до таму ако е полн со глупости...

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1202
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #9 на: Ноември 15, 2018, 23:34:04 pm »
Имате празен како платформа кај живинарска фарма Белимбегово, пред Јоки од лева страна на улицата.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5393
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #10 на: Ноември 16, 2018, 13:35:05 pm »
има и во кисела вода позади портокаловите згради карши фиком фактички...али џипси кинг го користат и за публик тоилет, камиони мислам дека сервисирале али и кола се става, само пазете каде цапате...  ;D ;D ;D

Отсутен silver

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #11 на: Ноември 11, 2019, 02:49:21 am »
Беше некој од споменативе канали ги испроба ?
Има некој друг предлог каде има канал и може да се искористи али да е чист?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #12 на: Ноември 19, 2019, 10:56:33 am »
@silver, Види овде:После Пнеуматик на Иво Лола Рибар, накај Млечен. Баш пред некој ден имаше пропаднато една кола, не го видел каналот изгледа.

https://goo.gl/maps/Un5Ly7anPv45z8Yk9

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38158
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Дигалка - канал за изнајмување
« Одговори #13 на: Ноември 19, 2019, 11:13:59 am »
Цел сервис може да напраиш, три канали има тука... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.