Автор Тема: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo  (Прочитано 7765 пати)

Отсутен Terner

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #45 на: Јули 28, 2019, 11:40:37 am »
Kakvi se impresiite po recisi godina dena?
Јас и праам 2 години месецов. Многу сум задоволен.

Sent from my P20 Pro using Tapatalk


Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #46 на: Октомври 13, 2019, 00:33:14 am »
Kakvi se impresiite po recisi godina dena?

После година дена и два-три месеци, и поминати 13.000км, уште сум под импресии :)

Не ја возам многу пошто работам од дома, ама имав прилика да ја провозам и надвор и по секакви патишта и дефинитивно е кола што ќе остане во гаража.

Од како е купена колата просечна потрошња е 8.3, со оглед на тоа дека знам да ја стиснам здраво, презадоволен сум од тоа. Сменив озвучење после месец дена пошто фабричкото звучи као да слушаш музика на лап топ, ставив керамичка заштита на каросерија и додадов неколку работи под хауба па секое качување во кола е уживање. Направив редовен сервис на 10.000, ме кошташе некои 4500 (не сум сигурен точно пошто зимав и кацига за мотор, а на иста сметка беше) и друго немам чепнато ништо.

Комотна е за тие што седат позади, плус можеш солидно да се товариш (со жената и детето на зимување у бугарија со даски, скии и се што треба си теравме без проблем). Едино што во моментов ме нервира се гумите, од фабрика доаѓа со Michelin Primacy 3 и поприлично шлајфуваат на стискање дури и на нов асвалт. Зимски гуми си земав BFGoodrich gForce Winter 2 и сум презадоволен, останува сега да се најде добра летна гума (235/45/R17) за наредна сезона.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 806
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #47 на: Октомври 13, 2019, 11:47:20 am »
Michelin PS4 bi trebalo da go dodrzi zvercevo :)

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #48 на: Октомври 15, 2019, 23:37:00 pm »
Kakvi se impresiite po recisi godina dena?

После година дена и два-три месеци, и поминати 13.000км, уште сум под импресии :)

Не ја возам многу пошто работам од дома, ама имав прилика да ја провозам и надвор и по секакви патишта и дефинитивно е кола што ќе остане во гаража.

Од како е купена колата просечна потрошња е 8.3, со оглед на тоа дека знам да ја стиснам здраво, презадоволен сум од тоа. Сменив озвучење после месец дена пошто фабричкото звучи као да слушаш музика на лап топ, ставив керамичка заштита на каросерија и додадов неколку работи под хауба па секое качување во кола е уживање. Направив редовен сервис на 10.000, ме кошташе некои 4500 (не сум сигурен точно пошто зимав и кацига за мотор, а на иста сметка беше) и друго немам чепнато ништо.

Комотна е за тие што седат позади, плус можеш солидно да се товариш (со жената и детето на зимување у бугарија со даски, скии и се што треба си теравме без проблем). Едино што во моментов ме нервира се гумите, од фабрика доаѓа со Michelin Primacy 3 и поприлично шлајфуваат на стискање дури и на нов асвалт. Зимски гуми си земав BFGoodrich gForce Winter 2 и сум презадоволен, останува сега да се најде добра летна гума (235/45/R17) за наредна сезона.
Ќе стискаш во 3та и нема да шлајфова :)

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #49 на: Октомври 15, 2019, 23:39:25 pm »
Ќе стискаш во 3та и нема да шлајфова :)

:)) може и така

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #50 на: Декември 18, 2019, 17:24:41 pm »
Тура низ Европа: Македонија, Србија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија, Франција, Данска, Шведска = 3410км.
Хондичето спие ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31051
 • Таков е животот... јебига
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #51 на: Декември 18, 2019, 22:19:51 pm »
Направив редовен сервис на 10.000, ме кошташе некои 4500

Хаха, Фолксваген читате ли? ;D

За десетинка од овој мотор али на Фолксваген плаќаш 10.000 братче, ти си благословен.

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19907
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #52 на: Декември 18, 2019, 22:29:00 pm »
Тура низ Европа: Македонија, Србија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија, Франција, Данска, Шведска = 3410км.
Хондичето спие ;)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 781
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #53 на: Декември 19, 2019, 10:52:56 am »
Направив редовен сервис на 10.000, ме кошташе некои 4500

Хаха, Фолксваген читате ли? ;D

За десетинка од овој мотор али на Фолксваген плаќаш 10.000 братче, ти си благословен.
Акордот на 90.000км 4008,00ден масло, филтер и шајбна :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3951
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #54 на: Декември 19, 2019, 18:45:52 pm »
Направив редовен сервис на 10.000, ме кошташе некои 4500

Хаха, Фолксваген читате ли? ;D

За десетинка од овој мотор али на Фолксваген плаќаш 10.000 братче, ти си благословен.
Акордот на 90.000км 4008,00ден масло, филтер и шајбна :)
А филтер за уље, воздух и кабина?

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 781
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #55 на: Декември 19, 2019, 20:17:24 pm »
Направив редовен сервис на 10.000, ме кошташе некои 4500

Хаха, Фолксваген читате ли? ;D

За десетинка од овој мотор али на Фолксваген плаќаш 10.000 братче, ти си благословен.
Акордот на 90.000км 4008,00ден масло, филтер и шајбна :)
А филтер за уље, воздух и кабина?
Е тоа на 100-тка. Воздух и полен. Уште 2-2.500ден

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3951
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #56 на: Декември 19, 2019, 22:02:22 pm »
Убавини. Пали вози и турај плин.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2861
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #57 на: Декември 19, 2019, 22:18:12 pm »
Убавини. Пали вози и турај плин.
Што? На плин е колава? Не ваљда...


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31051
 • Таков е животот... јебига
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #58 на: Декември 19, 2019, 22:19:21 pm »
Убавини. Пали вози и турај плин.
Што? На плин е колава? Не ваљда...

Не Цивиков, туку Акордот на МКМ

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #59 на: Декември 19, 2019, 22:19:26 pm »
Мојата не.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk