Автор Тема: Passat CC R line  (Прочитано 1422 пати)

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 551
Passat CC R line
« на: Јули 14, 2018, 00:06:28 am »
Да го претставам моето ново возило, Passat CC R line. 2.0 tdi 140ks, 2013 година, 170 000km.

Купено од Autowelt Кочани како и претходното, од опрема поседува: динамички биксенон, масажери, греење и ладење на седишта, вебасто, темпомат, side assist, sign assist, DSG менувач со шифтери на волан, навигација RNS 510, DVD, задна камера, предни и задни сензори, лед дневни светла, R Line пакет.....

До сега сум задоволен  од изборот, за натаму ќе видиме.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30101
 • Таков е животот... јебига
Одг: Passat CC R line
« Одговори #1 на: Јули 14, 2018, 00:29:16 am »
Питчку татер, ѕвер. Со здравје да се вози и да се почитуваат сообраќајните правила и прописи. Жмигавец доле за лево, горе за десно.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен malinamamun

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 445
Одг: Passat CC R line
« Одговори #2 на: Јули 14, 2018, 00:45:29 am »
Прекрасно. Со здравје да се вози.

Отсутен igor_xxxx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 377
Одг: Passat CC R line
« Одговори #3 на: Јули 14, 2018, 00:49:27 am »
Честито :)

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4644
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Passat CC R line
« Одговори #4 на: Јули 14, 2018, 01:39:42 am »
Cestito.
Merkav eden vakov se prodavase pred izvesno vreme.
So ovoj paket na oprema izgleda fantasticno.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4798
 • Бенве си е бенве
Одг: Passat CC R line
« Одговори #5 на: Јули 14, 2018, 08:02:34 am »
Преубав, честитки
Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 551
Одг: Passat CC R line
« Одговори #6 на: Јули 14, 2018, 09:22:54 am »
Фала, фала, да се враќа кај секој по желба.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3061
Одг: Passat CC R line
« Одговори #7 на: Јули 14, 2018, 10:08:05 am »
Честито со здравје да се вози!

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 34659
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Passat CC R line
« Одговори #8 на: Јули 14, 2018, 10:11:29 am »
Честитки, да те служи убаво.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23534
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Passat CC R line
« Одговори #9 на: Јули 14, 2018, 10:56:47 am »
Преубав, па и уште R-Line!

Со мерак да си го возикаш!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17259
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Passat CC R line
« Одговори #10 на: Јули 14, 2018, 11:00:56 am »
Бонбона, све најбоље ...

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
Одг: Passat CC R line
« Одговори #11 на: Јули 14, 2018, 11:20:34 am »
Убајна да те служи долго. Каиш менување на 210.000 или 10 години.  Дали има дцц? Кај брат ми ист ваков има на комфорт моуд мислиш се возиш во мерцедес е класа а не во пасат цц.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17259
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Passat CC R line
« Одговори #12 на: Јули 14, 2018, 11:42:24 am »
Искрено многу бољи изгледа од новиве генерации мерцедеси ...

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 551
Одг: Passat CC R line
« Одговори #13 на: Јули 14, 2018, 12:57:36 pm »
Убајна да те служи долго. Каиш менување на 210.000 или 10 години.  Дали има дцц? Кај брат ми ист ваков има на комфорт моуд мислиш се возиш во мерцедес е класа а не во пасат цц.

Нема DCC, добра вожња има ако се земе во предвид дека е спуштен. За каишот знам, уште 40 000 имам,таман до пролет ќе стигне за менување.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3703
 • хаУс мајстор
Одг: Passat CC R line
« Одговори #14 на: Јули 14, 2018, 13:40:36 pm »
Со здравје да се вози. Бомбона!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.