Автор Тема: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)  (Прочитано 1198 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Малце чистка по дома, се насобрало доста, па да зачистиме. Сега за сега, само некои графички и мемории.

Графичка карта: Gigabyte Nvidia GTX 750Ti 2GB (GV-N75TOC-2GL) 5000ден.
Графичка карта: ASUS Nvidia GTX 560Ti 1GB (ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5) 3500ден.
Графичка карта: Gigabyte Nvidia GTX 550Ti 1GB (GV-N550OC-1GI) 2500ден.
Графичка карта: Palit Nvidia GTS 250 1GB (NE3TS25EFHD02) 1500ден.
Графичка карта: HP Geforce GT630 2GB hp inc 702084-001 2000ден

RAM: DIMM Kingston HyperX Genesis DDR3 4GB KHX1600C9D3/4G  3-ком (четвртата - рикната, гратис ја давам :) ) 5000ден.
RAM: SODIMM Kingston PC3 4GB (KVR16S11S8/4) 1-ком (меморијата е некористена, купена за постар лаптоп кој не ја поддржуваше, треба да се провери компатибилност). 1500ден.
RAM: SODIMM Samsung PC3 1GB (m471b2873fhs-ch9) 500ден.

Евентуално може замена на некои од компонентите за SSD диск од 120GB нагоре, без голема километража, без мои доплати.

Ќе има уште хардвер, ќе се надополнува листава...
« Последно менување: Мај 01, 2018, 01:21:37 am Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4544
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #1 на: Април 01, 2018, 10:11:58 am »
Лагер листава ти е поголема од просечна ИТ продавница 😁

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5646
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #2 на: Април 01, 2018, 10:13:25 am »
Колку пари една ддр3 4 гб?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #3 на: Април 01, 2018, 10:27:21 am »
Колку пари една ддр3 4 гб?
1700ден, да не ја цепидлачиме...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #4 на: Април 01, 2018, 23:04:23 pm »
Додадено:
Графичка карта: HP Geforce GT630 2GB hp inc 702084-001 2000ден
« Последно менување: Април 01, 2018, 23:12:56 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #5 на: Април 10, 2018, 13:16:02 pm »
Бамп, 10% пониски цени од  пишаните во првиот пост.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #6 на: Април 17, 2018, 22:50:47 pm »
Бамп, 15% попуст на објавените цени во првиот пост. Деловите ќе одат на популарни он-лајн огласници.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5646
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #7 на: Април 17, 2018, 23:17:51 pm »
Колку пари една ддр3 4 гб?
1700ден, да не ја цепидлачиме...
10 евра давам

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #8 на: Април 17, 2018, 23:26:43 pm »
(5000-15%)/3 <> 10e

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5646
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #9 на: Април 23, 2018, 00:31:17 am »
700денари?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #10 на: Април 23, 2018, 07:14:21 am »
700денари?
1450 денари. крајна. 


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #11 на: Мај 01, 2018, 01:21:09 am »
Bump 20% пониски цени од пишаните во првиот пост.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5646
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #12 на: Мај 01, 2018, 08:56:27 am »
599 денари?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #13 на: Мај 02, 2018, 21:59:53 pm »
599 денари?
22.5 евра во денараска противвредност, по продажен курс на НБРМ, пресметан на денот на трансакцијата.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32345
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Продавам hardware (Графички, мемории, дискови...)
« Одговори #14 на: Мај 18, 2018, 17:00:51 pm »
Bump!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.