Автор Тема: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo  (Прочитано 17271 пати)

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • The Spartan General
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #120 на: Јуни 15, 2018, 09:09:29 am »
Тек сега гледам од втора, 5.8 литри масло многу бе. Кај меганот 1.9 дци беше 4.7-4.8 кај 1.4 тси е 4 до кај 4.3 макс.

Што ти значи Мерцедес еј :D

Кај 1.8 - 2.0 моторот е 6 до 6 ипол литри. На шипка меѓу мин-макс разликата е два литри.  :D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #121 на: Јули 06, 2018, 20:55:01 pm »
Пред некој ден возилото доби затемнување на сите прозори со клима фолии со 50% затемнетост.

Монтажата ја направи мајстор Аце, како и кај сите мои возила претходно.

На сликава делуваат маалце потемни прозорите од вообичаено затоа што има штитник за сонце на шофершајбна.

Следно на листата се држачи за велосипеди на кров и мооожеби кровен куфер ако најдам некој што ќе ми се допадне како “лежи” на кров.Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3990
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #122 на: Јули 06, 2018, 21:18:09 pm »
Одлично !

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #123 на: Јули 08, 2018, 14:56:10 pm »
Odlicno izlegla top

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 699
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #124 на: Јули 20, 2018, 19:08:32 pm »
Убаво легнало, вајда не е друга кола хаха https://www.facebook.com/CarmaxMK/posts/2022878027792463

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #125 на: Јули 20, 2018, 19:16:43 pm »
Убаво легнало, вајда не е друга кола хаха https://www.facebook.com/CarmaxMK/posts/2022878027792463

Таа е. Нема друга. :)Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 824
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #126 на: Јули 20, 2018, 19:35:38 pm »
Kakvi folii imas staveno, firma model?

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #127 на: Јули 20, 2018, 21:58:18 pm »
Kakvi folii imas staveno, firma model?

ASWF се фолиите 50% затемнети.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16964
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #128 на: Јули 21, 2018, 02:54:41 am »
Да не е сменето нешто со фолиите да смее и предни да се има?

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3090
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #129 на: Јули 21, 2018, 08:22:13 am »
не,таман работа да сменат,не сме ние сончева земја со пеколни лета,супер си е вака.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46049
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #130 на: Јули 21, 2018, 11:14:43 am »
А и да сменат се знае во која насока ќе се смени.

Секогаш на полошо и поглупо. Секогаш.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19312
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #131 на: Јули 21, 2018, 12:59:10 pm »
Ти вадеа тапацир на вратите прои монтажа?

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #132 на: Јули 21, 2018, 13:00:59 pm »
Ти вадеа тапацир на вратите прои монтажа?
Не. Гумената лајсна долу во прозорот ако е лесно достапна за вадење, само таа се вади. Тапацирите не ги чепкаше.

Ама и да се вади тапацир не е нешто трагично.   

Не му ја мисли многу.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19312
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #133 на: Јули 21, 2018, 13:14:04 pm »

За тапацир вадење, не би.
"Кај се фатиле, таму се посрале"...- моето досегашно искуство со нашиве сумирано во една реченица...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #134 на: Јули 21, 2018, 14:42:40 pm »
Јас сам ги вадев 4-те тапацири на 159-ката минатата недела. 6 шрафа и 10тина жабици по врата. Ништо страшно..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.