Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 443116 пати)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3870
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7500 на: Ноември 10, 2019, 16:21:15 pm »
Ме потсети на една парола:
Nećemo rat, hoćemo kući!

Група "ЈОКС" имаше контрапарола:
Hoćemo rat, nećemo kući!

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3091
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7501 на: Ноември 10, 2019, 19:18:23 pm »
Мислев на Скопје, но секако дека гласам за ретчење и на глобално ниво, вируфче, чумичка, спб, ураганче, торнадце...не мора све да се сотре.

@achtung не е омраза, рационално размислување е. Скопје е еден од многуте шупаци на светот, главен град на Шупакленд (северџан). Зошто Шупакленд? Затоа што е 99% населен со шупаци....е сега кога би се намалил бројот на шупаци, останатите шупаци ќе живеат полабаво, затоа што најголем нервен алергенс е гужвата створена од шупаци. Да станува збор за културна и образована раја нема да биде напнато нити опасно по живот колку и да има гужва, ама ние сме генетски наследени шупаци, растеме и живееме во шупачка околина, опкружени сме со шупаци hence ќе си останеме шупаци а северџан Шупакленд. :)


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17343
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7502 на: Ноември 11, 2019, 03:29:54 am »
Ако ти смета толку зошто не се преселиш? Истото прашање за сите што активно се жалат, а ништо не превземаат за нивните проблеми.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38158
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7503 на: Ноември 11, 2019, 07:33:52 am »
Ако ти смета толку зошто не се преселиш? Истото прашање за сите што активно се жалат, а ништо не превземаат за нивните проблеми.
Доста мудри мисли од тебе у задње време...
« Последно менување: Ноември 11, 2019, 08:06:49 am Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6205
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7504 на: Ноември 11, 2019, 07:40:53 am »
Значи ја и молец чиниме и немат потреба да се преселимеџ другиве не чинат, тие нека се преселат . Значи нишчо не разбирате. :D
Нема да е интерено без гужва, ај појди надвор пд ск, нр а каве со кого да пиеш, сите се Ск појдени :D

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20027
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7505 на: Ноември 11, 2019, 14:04:31 pm »
Другар во саботата пронашол клуч од БМВ во К.Вода.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3091
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7506 на: Ноември 11, 2019, 14:39:33 pm »
Ако ти смета толку зошто не се преселиш? Истото прашање за сите што активно се жалат, а ништо не превземаат за нивните проблеми.
Како една обична граѓанска единка без соодветна политичка/финансиска/елоквентна поткрепа, немам капацитет да ја решам моментално усраната ситуација, колку и да се трудам. А со селење уште помалку ќе допринесам кон подобрување. Плус не е само мој проблем туку на сите што живееме тука. Освен ако си живееш во имагинарен меур во кој се е розево и убаво или веќе си го протерал животот па ич не ти чуе, како бабата од ФБ на која не и смета ништо.Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4076
 • Passat B8
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7507 на: Ноември 11, 2019, 14:42:19 pm »
sabajle policija kaj MTV go brkase belco :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7781
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7508 на: Ноември 11, 2019, 14:46:17 pm »
Еднорог?

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20027
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7509 на: Ноември 11, 2019, 14:55:05 pm »
И јас го видов накај работа.
Убав беше.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17343
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7510 на: Ноември 11, 2019, 15:02:34 pm »
Ако ти смета толку зошто не се преселиш? Истото прашање за сите што активно се жалат, а ништо не превземаат за нивните проблеми.
Како една обична граѓанска единка без соодветна политичка/финансиска/елоквентна поткрепа, немам капацитет да ја решам моментално усраната ситуација, колку и да се трудам. А со селење уште помалку ќе допринесам кон подобрување. Плус не е само мој проблем туку на сите што живееме тука. Освен ако си живееш во имагинарен меур во кој се е розево и убаво или веќе си го протерал животот па ич не ти чуе, како бабата од ФБ на која не и смета ништо.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ни ти ни јас не може да смениме ништо сами. Има неколку работи кои можеш да ги направиш.
- Да се преселиш кај што ќе ти се свиѓа,
- да се помириш со тоа каде си и да престанеш непотребни стресови да си правиш на себе и на сите околу тебе со вакви коментари
- да смислиш начин да уживаш каде што се наоѓаш и да ги искористиш можностите што ги имаш.

Со вакви коментари ништо не се постигнува.

Во животот сами сме си одговорни за нас тоа дали ни е убаво каде се наоѓаме и што правиме.

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 148
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7511 на: Ноември 11, 2019, 15:11:02 pm »
sabajle policija kaj MTV go brkase belco :D

Го фатиле на радар, претрчал ептен брзо.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6205
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7512 на: Ноември 11, 2019, 16:12:40 pm »
сите знајме како треба ама никако да се договориме xD

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3091
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7513 на: Ноември 11, 2019, 17:08:57 pm »
Ако ти смета толку зошто не се преселиш? Истото прашање за сите што активно се жалат, а ништо не превземаат за нивните проблеми.
Како една обична граѓанска единка без соодветна политичка/финансиска/елоквентна поткрепа, немам капацитет да ја решам моментално усраната ситуација, колку и да се трудам. А со селење уште помалку ќе допринесам кон подобрување. Плус не е само мој проблем туку на сите што живееме тука. Освен ако си живееш во имагинарен меур во кој се е розево и убаво или веќе си го протерал животот па ич не ти чуе, како бабата од ФБ на која не и смета ништо.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ни ти ни јас не може да смениме ништо сами. Има неколку работи кои можеш да ги направиш.
- Да се преселиш кај што ќе ти се свиѓа,
- да се помириш со тоа каде си и да престанеш непотребни стресови да си правиш на себе и на сите околу тебе со вакви коментари
- да смислиш начин да уживаш каде што се наоѓаш и да ги искористиш можностите што ги имаш.

Со вакви коментари ништо не се постигнува.

Во животот сами сме си одговорни за нас тоа дали ни е убаво каде се наоѓаме и што правиме.
Ти благодарам за животните совети, еве што имам да искоментирам за истите:
- Работам на тоа да се преселам надвор од Шупакленд и ќе биде наскоро, затоа што нема индикација за било каков напредок во блиска иднина или било кога;
- Нема да се помирам со живот во околина која му штети на моето здравје. Приматите околу мене ми ствараат стресови, не јас. Слободно прескокни ги моите коментари ако тебе ти ствараат стресови;
- Знам како да уживам и ги користам можностите што ги имам;

Со секој коментар се постигнува т.е. се исполнува правото на глас, а реакциите на тој коментар се право и сопственост на тие што ги доживуваат и споделуваат. Секој има право на коментар, дали ќе биде тоа ,,Амин“ под слика од икона на фб, или ,,koko parye“ или ,,земјата е рамна, да живее Миленко“ или интелегентно и конструктивно прашање/размислување/став/констатација.

Не е точно дека “Во животот сами сме си одговорни за нас тоа дали ни е убаво каде се наоѓаме и што правиме.“. Јас не сум одговорен што некој грев мора да гори гуми да извади жица за да купи леб, ниту пак дека на инспекторот/функционерот ако му бутнеш доволно паричка ќе прогледа буквално на све низ прсти (ќе уништи парк за да никне зградуле, ќе даде дозвола за дискотека во станбена зграда, ќе скине казна, ќе ослободи убиец, ќе издаде дозвола за работа на установа без никакви задоволителни стандарди....итн).

Во даденава ситуација можеме да коментираме како ни милува или да ќутиме ко дундиња и да се радуваме кога ќе дувне ветре, дал вардарско дал европско. Јас бирам да отерам све у 3 лепе како што си заслужува :)


Отсутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 928
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #7514 на: Ноември 11, 2019, 17:40:06 pm »
Ако ти смета толку зошто не се преселиш? Истото прашање за сите што активно се жалат, а ништо не превземаат за нивните проблеми.
Како една обична граѓанска единка без соодветна политичка/финансиска/елоквентна поткрепа, немам капацитет да ја решам моментално усраната ситуација, колку и да се трудам. А со селење уште помалку ќе допринесам кон подобрување. Плус не е само мој проблем туку на сите што живееме тука. Освен ако си живееш во имагинарен меур во кој се е розево и убаво или веќе си го протерал животот па ич не ти чуе, како бабата од ФБ на која не и смета ништо.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ни ти ни јас не може да смениме ништо сами. Има неколку работи кои можеш да ги направиш.
- Да се преселиш кај што ќе ти се свиѓа,
- да се помириш со тоа каде си и да престанеш непотребни стресови да си правиш на себе и на сите околу тебе со вакви коментари
- да смислиш начин да уживаш каде што се наоѓаш и да ги искористиш можностите што ги имаш.

Со вакви коментари ништо не се постигнува.

Во животот сами сме си одговорни за нас тоа дали ни е убаво каде се наоѓаме и што правиме.
Ти благодарам за животните совети, еве што имам да искоментирам за истите:
- Работам на тоа да се преселам надвор од Шупакленд и ќе биде наскоро, затоа што нема индикација за било каков напредок во блиска иднина или било кога;
- Нема да се помирам со живот во околина која му штети на моето здравје. Приматите околу мене ми ствараат стресови, не јас. Слободно прескокни ги моите коментари ако тебе ти ствараат стресови;
- Знам како да уживам и ги користам можностите што ги имам;

Со секој коментар се постигнува т.е. се исполнува правото на глас, а реакциите на тој коментар се право и сопственост на тие што ги доживуваат и споделуваат. Секој има право на коментар, дали ќе биде тоа ,,Амин“ под слика од икона на фб, или ,,koko parye“ или ,,земјата е рамна, да живее Миленко“ или интелегентно и конструктивно прашање/размислување/став/констатација.

Не е точно дека “Во животот сами сме си одговорни за нас тоа дали ни е убаво каде се наоѓаме и што правиме.“. Јас не сум одговорен што некој грев мора да гори гуми да извади жица за да купи леб, ниту пак дека на инспекторот/функционерот ако му бутнеш доволно паричка ќе прогледа буквално на све низ прсти (ќе уништи парк за да никне зградуле, ќе даде дозвола за дискотека во станбена зграда, ќе скине казна, ќе ослободи убиец, ќе издаде дозвола за работа на установа без никакви задоволителни стандарди....итн).

Во даденава ситуација можеме да коментираме како ни милува или да ќутиме ко дундиња и да се радуваме кога ќе дувне ветре, дал вардарско дал европско. Јас бирам да отерам све у 3 лепе како што си заслужува :)
Бидејќи нема копче за лајк, ова нека биде лајк за коментарот.

Sent from my Redmi