Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 285617 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4830
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5686 на: Јануари 14, 2019, 19:10:23 pm »
Антикорупциска која ја .!. шо ќе ни е таа

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3924
 • The Spartan General
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5687 на: Јануари 14, 2019, 21:10:53 pm »
Овој е од партијата што е во рангот на ДПМНЕ во стил на владеење?

Не. Сосема спротивно на Качински и Шидло. Либерален, про-геј и про-бегалски настроен. Независен кандидат и критичар на Качински и Шидло.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3877
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5688 на: Јануари 14, 2019, 21:14:29 pm »
Во меѓувреме во Полска...
(предупредување за вознемирувачко видео)
https://www.youtube.com/watch?v=Agp4sGKkh9g

Овој е од партијата што е во рангот на ДПМНЕ во стил на владеење?
Не ја пратам полската политичка сцена, ама од тоа што малку го прочитав денес - баш така како што кажа Луки, про-геј и про-бегалски лик.

Значи (да појаснам до крај) ликов повеќе бил предавник од типот на СДСШ, отколку предавник од типот на ДПМНЕ. Бил. Минато свршено време. Иако по се изгледа неговите предавнички политички ставови не биле мотивот за убиството, наводно ликот што го убил имал нешто лично со него - припадник на истата политичка партија кој не го помилувале за некој криминал, ако се точни гласините.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3924
 • The Spartan General
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5689 на: Јануари 14, 2019, 21:21:14 pm »
Не ја пратам полската политичка сцена, ама од тоа што малку го прочитав денес - баш така како што кажа Луки, про-геј и про-бегалски лик.

Значи (да појаснам до крај) ликов повеќе бил предавник од типот на СДСШ, отколку предавник од типот на ДПМНЕ. Бил. Минато свршено време. Иако по се изгледа неговите предавнички политички ставови не биле мотивот за убиството, наводно ликот што го убил имал нешто лично со него - припадник на истата политичка партија кој не го помилувале за некој криминал, ако се точни гласините.

Ако ја знаеш историјата за Гдањск или по старо Данциг и каков народ живеел и живее таму и каква култура и традиција имал/има, немаше да го тропнеш тоа што го тропна.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3877
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5690 на: Јануари 14, 2019, 21:30:57 pm »
Данциг одамна ги слушам, и првично оттаму знам за претходните сопственици на градот. Не дека пред Прусија немало други сопственици, и не дека добар дел од Поморје сега не е во несловенски држави. Итн.

Тоа на страна, што е неточно во компарацијата со СДСШ за про-бегалци и про-геј?

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3924
 • The Spartan General
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5691 на: Јануари 14, 2019, 21:33:09 pm »
Тоа на страна, што е неточно во компарацијата со СДСШ за про-бегалци и про-геј?

Ако треба да ти цртам и објаснувам, подобро батали.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3877
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5692 на: Јануари 14, 2019, 21:34:42 pm »

Како што сакаш Луки.
А во меѓувреме - малку сатира:


Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3924
 • The Spartan General
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5693 на: Јануари 14, 2019, 21:45:36 pm »
Немам коментар, туку сум потајно запрепастен и разочаран од потенцијалот што го имаш и на што го користиш.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5323
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5696 на: Јануари 14, 2019, 23:49:53 pm »
xD ama shto funkcija ima vio drzavava, shto kje prajt so potpisite, kakaov referendum....

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6354
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5697 на: Јануари 15, 2019, 00:03:41 am »
Еден петров ви боде очи и ви е предмет на потсмев. Затоа Џафери потпиша надвор од сите закони и може слободно да ви биде идол. Слободно може да се смеете додека ви ги убиваат децата на автобуска постојка заради коментар на фб

https://telma.com.mk/zakonot-za-jazitsite-e-objaven-vo-sluzhben-vesnik/

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3877
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5698 на: Јануари 15, 2019, 01:02:50 am »
Ете ја цената за потписите за Шошоните во Собранието. Заев доби подршка да си изврши наредбите заради кои беше донесен на власт, а Шошоните покрај влагањето во преамбулата на Уставот добиваат и дефакто двојазичност која беше ветена при формирањето на Владата. Можеби ова со двојазичноста не е баш дејуре, ама кој го интересира тоа во држава каде и Влада и Претседател на Собрание се носат надвор од законските процедури. Колку претседани се направија, колку мостови се срушија... Навистина ли спиете мирно, вие што за сето ова така лежерно се мајтапите на форумов - навистина ли толку не ви е галје?

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14058
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #5699 на: Јануари 15, 2019, 01:13:23 am »
Глеајќи по тебе какви последици има бидуење гајле за све, добивам уште поголема желба да не се замарам. Освен што ти е гајле и влегуваш во улога на ентузијаст-политиколог, што преземаш друго? Да не случајно протестираш секојдневно или пак членуваш во партија и активно се залагаш за истата? Не? Ни ние тука, така да еднаква промена носиме и ние што не ни е гајле, и ти што ти е гајле.