Автор Тема: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)  (Прочитано 121021 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15910
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1785 на: Август 09, 2018, 20:00:51 pm »
Google R6 има.

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
 • M Performance
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1786 на: Август 10, 2018, 06:35:21 am »
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2981389
Се продава. За клабери и попуст. Може замена само за BMW S1000RR со моја доплата.
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3769
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1787 на: Август 10, 2018, 09:10:02 am »
Google R6 има.
Не зборам сега што има. Пред 12 години имаше GSXR таков и го дадоа негде низ државава...

Присутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9661
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1788 на: Август 10, 2018, 10:33:36 am »
Појма неам дали е на гуглето, овој го имаше еден дечко што го познавам до 2015, година две мислам дека го возеше и тогаш имаше преку 50000км.

И не е GSXR, туку GSR

EDIT:
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3769
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1789 на: Август 10, 2018, 14:01:26 pm »
Сум го смешувал работата. На гоглето беше белоплав GSX-R  :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15910
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1790 на: Август 10, 2018, 15:03:59 pm »
Ваков ГСР гледав лани зимото имаше 50к+ мислам Игор се викаше од Ченто, истиот можно е да бил?

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1273
Honda SH125i  2011
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15910
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1792 на: Август 13, 2018, 02:04:55 am »
Ме интересира само за што им пишуваат казни кога не даваат да се атестира slip on.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9245
 • Giulietta QV
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1793 на: Август 13, 2018, 08:31:28 am »
Цитат
Од страна на полициски службеници привремно се задржани девет мотоцикли, поради сомнение на вградување на одделни системи, составни делови, самостојни технички единици и опрема што се разликува од основно вградените-издувни системи по член 53 од Законот за возила и тие ќе бидат упатени на вонреден технички преглед.


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44116
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1794 на: Август 13, 2018, 08:34:57 am »
Ауспуси што брчат.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9245
 • Giulietta QV
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1795 на: Август 13, 2018, 08:57:25 am »
афтермаркет ауспуси се забранети?
од фабрика ако брчи?

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3782
 • The Spartan General
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1796 на: Август 13, 2018, 09:08:05 am »
афтермаркет ауспуси се забранети?
од фабрика ако брчи?

Од фабрика не смее да брчи, затоа што нема да добие хомологација.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен BrziGonzalez

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
 • M Performance
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1797 на: Август 13, 2018, 10:30:27 am »
И пичиња немало ако не брчел😂😂😂
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D Daily

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7232
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1798 на: Август 13, 2018, 10:33:13 am »
За над дозволените децибели - секирата, не бруска!

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15910
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #1799 на: Август 13, 2018, 15:35:25 pm »
Тогаш кои се дозволените децибели?