Автор Тема: VW Golf MK2 GTI 16V  (Прочитано 40872 пати)

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
 • It ain't GTI if it's not 16V
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #420 на: Март 17, 2019, 22:45:48 pm »
@NUME моментално амортизерите се со фабрички подесена висина и preload и не ги пипам додека колата не се заврши целосно, тогаш реално ќе знам колку треба да се крене  и подеси тврдина. Инаку изгледа ниско затоа што гумите се високи и бандажот е внатре, еве со моите бандажи како е:

Цел прст и повеќе е крилото над гумата.

Денес ситно се чепкаше, наместив кедери комплет на вратата и ретровизори да се види што е како е и каде треба да се крати.И наместена шипката за хауба заедно со држачот на везниот лим.Чика Златен ама кажи нели  ;D

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5036
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #421 на: Март 18, 2019, 09:14:41 am »
OK togas, mora da se ima na um deka trkaloto mora da ima mesto da "igra" na nasive krateri da ne zakaci krilo, otide cel trud... jas ostaviv karter na 2 pati taka...  :(

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
 • It ain't GTI if it's not 16V
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #422 на: Април 03, 2019, 21:56:31 pm »
Полека се стига до денот Д, или ќе пали или нема да пали  ;D

Во меѓувреме се среди перката за ладење, се монтира ладникот и комплет ладникот од климата со испаривачот.Нарачан и стаса нов хал сензор.Ако некој примети од погорните слики има и фарови веќе  ;D и пластиката под шофершајбна исто стаса и е намонтирана. Чекам деновиве маската со внатрешните фарови да стаса.И мораше да падне прашината од стоење во гаража, па неколку слики од тоа.


Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5340
 • Плинаш!!!
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #423 на: Април 03, 2019, 21:59:50 pm »
Нема место за коментар, се е кажано со сликите. БРА ВО!!!

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3746
 • хаУс мајстор
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #424 на: Април 04, 2019, 06:27:42 am »
И? Запали? Да доаѓаме да турнеме малку? :D
Дечки, секоја чест, стварно!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
 • It ain't GTI if it's not 16V
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #425 на: Април 17, 2019, 17:28:02 pm »
Епа наздравје другари.


Има уште некоја ситница да се досреди со вакум цревата, некаде пушта вакум затоа вака со кренато црево за усис работи. Генерално сум пресреќен, неможам да искажам доволно благодарност до другарите кои ми помогнаа да стигнам до тука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23731
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #426 на: Април 17, 2019, 21:13:48 pm »
Да прославиме!


Отсутен kirilsbmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 321
Одг: VW Golf MK2 GTI 16V
« Одговори #427 на: Април 17, 2019, 21:37:19 pm »
Браво, секоја чест!