Автор Тема: Спарк,Матиз или даевоо матиз  (Прочитано 22389 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #45 на: 20 Август 2015, 23:48:32 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #46 на: 21 Август 2015, 00:18:26 am »
Знаеш, кога плачат плачат плачат, па ќе им докурчи од плачење почнуваат да се смеат ;D

Значи? Што решивме? Спарк од 1000 кубика?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #47 на: 21 Август 2015, 00:23:45 am »
Се` посмешна и посмешна ја направивте темава, а ни на чоекот не му помогнавте :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #48 на: 21 Август 2015, 00:51:35 am »
Човеков да бараше некоја кола од 2500 кубика и 250 -300 коња турбаш, сите ќе бевте заинтересирани и ќе го тапкавте по рамо и ќе го убедувавте што да земе. Вака видовте дека се работи за кола до 1000 кубика па си играте к*рот. Негов избор, негови финансии, ако можете помогнете ако не, не коментирајте. Не фер и човечки ова што го правите.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4029
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #49 на: 21 Август 2015, 07:45:15 am »
ја би предложил киа пиканто,каде каде подобар избор е од спаркот/матизот.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #50 на: 21 Август 2015, 08:44:40 am »
Oсвен симо ако ја дава алфата за 2000 евреи, тогаш гледам зошто споредба се прави спарк вс алфа.

Отсутен Ford Fikus

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 421
  • Ford Focus 1.4 mk2.5
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #51 на: 21 Август 2015, 10:57:10 am »
Незнам зошто воопшто коментираат оние кои никад не возеле некоја од наведените коли!!!! Ама македонската работа, да се исмее туѓото и да се оправда личниот избор повторно е на површина. Можам да замислам некој да  праша за избор на некое Југо, директно Демир Хисар ќе го пратат. Немаат сите членови тука можда над ЕУР 10К за курчење и да ни кажуваат дека купиле уникат возило од увоз-баба што го возела (додуша пола и повеќе од таквите што купиле коли за чалам немаат пари нови гуми да си купат па возат уште со зимските).
Дајте ако можете да дадете корисен совет дадете ако не заобиколете ја темата. Предлог да се направи тема за тролање и секој секого да трола за лечење на лични фустрации.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #52 на: 21 Август 2015, 11:02:11 am »
Се` посмешна и посмешна ја направивте темава, а ни на чоекот не му помогнавте :D
Ако направиш попис на информациите што беа презентирани (без оние непотребни исмевања) ќе видиш дека прилично корисни информации беа дадени. А дали му помогнавме на човекот или самиот си ги имаше истите информации од претходно еве нека каже или нека постави поконкретни прашања. Тука сме да дадеме тест возење и на Спарк и на Матиз (верувам дека зборувам и во име на Казанко) така да вољата да се помогне е голема во случајот и се е дадено на располагање, и време и коли.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13464
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #53 на: 21 Август 2015, 11:05:13 am »
Незнам зошто воопшто коментираат оние кои никад не возеле некоја од наведените коли!!!! Ама македонската работа, да се исмее туѓото и да се оправда личниот избор повторно е на површина. Можам да замислам некој да  праша за избор на некое Југо, директно Демир Хисар ќе го пратат. Немаат сите членови тука можда над ЕУР 10К за курчење и да ни кажуваат дека купиле уникат возило од увоз-баба што го возела (додуша пола и повеќе од таквите што купиле коли за чалам немаат пари нови гуми да си купат па возат уште со зимските).
Дајте ако можете да дадете корисен совет дадете ако не заобиколете ја темата. Предлог да се направи тема за тролање и секој секого да трола за лечење на лични фустрации.

Убаво кажано.

Форумов е сведен дека секоја кола испод 10К евра не ја бива, секоја кола постара од 5 години не ја бива, Алфите се самозапалуваат во сред возење, на сите колите им трошат 4,5л/100км, ако имаш кола под 150 коња не ти ја бива и за секоја кола има по некој што ќе промрчи дека е грда или не ја бива, а ти си глуп што мислиш поинаку...

Со други зборови - типична македонштина.

Се додека не го сфатиш тој момент и не ја отераш на заебанција, dude, you are screwed :)

Отсутен Mercury

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 799
  • Т(д)ркач
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #54 на: 21 Август 2015, 20:26:38 pm »
Незнам зошто воопшто коментираат оние кои никад не возеле некоја од наведените коли!!!! Ама македонската работа, да се исмее туѓото и да се оправда личниот избор повторно е на површина. Можам да замислам некој да  праша за избор на некое Југо, директно Демир Хисар ќе го пратат. Немаат сите членови тука можда над ЕУР 10К за курчење и да ни кажуваат дека купиле уникат возило од увоз-баба што го возела (додуша пола и повеќе од таквите што купиле коли за чалам немаат пари нови гуми да си купат па возат уште со зимските).
Дајте ако можете да дадете корисен совет дадете ако не заобиколете ја темата. Предлог да се направи тема за тролање и секој секого да трола за лечење на лични фустрации.

Убаво кажано.

Форумов е сведен дека секоја кола испод 10К евра не ја бива, секоја кола постара од 5 години не ја бива, Алфите се самозапалуваат во сред возење, на сите колите им трошат 4,5л/100км, ако имаш кола под 150 коња не ти ја бива и за секоја кола има по некој што ќе промрчи дека е грда или не ја бива, а ти си глуп што мислиш поинаку...

Со други зборови - типична македонштина.

Се додека не го сфатиш тој момент и не ја отераш на заебанција, dude, you are screwed :)
Држи вода муабетов
Препорака значи “Само германско брату“ ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #55 на: 21 Август 2015, 20:31:23 pm »
Да му предложиме на Рики тогаш Трабант?

Присутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2516
  • Слобода или смрт
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #56 на: 22 Август 2015, 18:02:56 pm »

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6946
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #57 на: 22 Август 2015, 21:03:37 pm »
Некогаш толку многу се кења од теоретичари низ форумов што веќе како и многу други работи, се губи траг со реалноста.

Реалноста за мене за мало издржливо и доверливо возило можам слободно да ја барам во рент а кар агенцииве низ грчкиве острови, скоро се е Спарт или Киа/Хундаи.
Да биле толку џоа "челик" правени некои брендови што се фураат сигурен сум дека почесто ќе ги гледавме како туристиве се иживуваат врз нив.

Отсутен volenos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 330
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #58 на: 23 Август 2015, 12:45:45 pm »
http://www.vrapce.mk/ad/112693
Oва е тешка скапаница.Ич не си губи време да одиш натаму.Нема од каде не е удрено.Видено и проверено.

Отсутен volenos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 330
Одг: Спарк,Матиз или даевоо матиз
« Одговори #59 на: 24 Август 2015, 20:34:46 pm »
Да напоменам само за оние што се со клима дека малку се побучни спарковите.Кога го прашав мајсторот последен пат вели дека имал каиш или два плус па поради тоа е малку побучно поради климата и другите опции.Колку е вистина незнам,но за разлика од спаркот на девојката тој без клима работи далеку помирно.