Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 479754 пати)

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6525 на: Септември 09, 2018, 20:12:41 pm »
Може ли помош од нашите у Германија, дали може да се најде нешто како на сликите. Се работи за дел од кафемат Tchibo Cafissimo Clasic, се скрши и сега ми седи така кафематот.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


https://www.amazon.co.uk/Tchibo-SSIMO2-Compact-Capsule-Pethalter/dp/B01N9SB94I

Најдов нешто на ибеј, само не знам дали е тоа тоа што ти треба.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F323431229903
Тоа е, али много скупо, цел кафемат не вреди толку, сепак фала ти во секој случај.

Најдов директно од производителот 8.5 ЕУР, да не знаете колку би коштало да се прати делот, 6-7цм дијаметар и околу 50 грама тежи. Или ако иде некој навака со афто да частим пиво.

Пушти линк или прати ПП. Можно е да доаѓам на крај на месец.
:*

Отсутен grandemiki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 196
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6526 на: Септември 10, 2018, 19:38:05 pm »
Dali igra uloga brendot na vodnata pumpa ili standard se site si javrshat svojata rabota? Ke pravam servis na fiatot pa preporuka kakvadazemam

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2083
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6527 на: Септември 10, 2018, 19:49:18 pm »
"Метели" со пристојна цена

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk


Отсутен stef_stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 297
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6528 на: Септември 10, 2018, 21:25:04 pm »
Некој инфо од лугево што носат нарачки од ИКЕА/Солун? Ми треба за услуга да пратам производ на сервис во Солун.

Отсутен KORUN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
 • Wanna play a game...?
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6529 на: Септември 11, 2018, 12:48:58 pm »
Некој добар сервис (или продавница) која би се нафатила да ми ги смени Daylight сијаличките на Audi A6 (C6) 2006?
Само тие ми се жолти од цело возило и не можам да ги поднесам, сакам да ставам LED. Точниот модел на сијаличките е p21 и претпоставувам треба да се со Canbus за да не јавува грешки.

ebay/ali ми се последна опција.

Отсутен zlatkor

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 211
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6530 на: Септември 16, 2018, 23:11:51 pm »
Добар сервисер со добра диагностика за VW во скопје? Препорачливо западниов дел, ѓорче влае карпош центар


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6651
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6531 на: Септември 17, 2018, 11:34:11 am »
просечна значи, доле тоа од 0 до 30 ти е моментална

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 301
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6532 на: Септември 17, 2018, 16:23:26 pm »
Добар сервисер со добра диагностика за VW во скопје? Препорачливо западниов дел, ѓорче влае карпош центар


Sent from my iPhone using Tapatalk
Имаш добар сервисер кај Систина, поточно Топ трејд бензинската или Митревски во Припор
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3303
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6533 на: Септември 19, 2018, 10:45:32 am »
Битолчани, ми треба број од Барни. Дали некој го има да ми го прати во пп. Фала :)
Das Auto!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11688
 • Пудингот на шоферството
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6534 на: Септември 19, 2018, 12:18:09 pm »
078 231 402
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3303
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6535 на: Септември 19, 2018, 13:23:21 pm »
Das Auto!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Мартин..

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6536 на: Септември 19, 2018, 19:28:42 pm »
Zdravo imam edno prasanje se raboti za peugeot 307 2.0hdi 90ks
rabotna temperatura e pod 90 a pretezno vo gorniste temp ide nad 90-100 ponekogash toa mi se slucuva i vo grad ja proveriv na dijagnostika ne dava nikakov problem na otvoreno vozev 1000km temp si e pod 90  perkata funkcionira i ednata i drugata brzina
mi rekoa katalizatorot da go izvadam no ako e zatnat toj vajda ke kacuva postojano temp ako moze bilo kakov odgovor blagodaram odnapred  :)

Отсутен momak_31

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 104
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6537 на: Септември 19, 2018, 19:46:28 pm »
Zdravo imam edno prasanje se raboti za peugeot 307 2.0hdi 90ks
rabotna temperatura e pod 90 a pretezno vo gorniste temp ide nad 90-100 ponekogash toa mi se slucuva i vo grad ja proveriv na dijagnostika ne dava nikakov problem na otvoreno vozev 1000km temp si e pod 90  perkata funkcionira i ednata i drugata brzina
mi rekoa katalizatorot da go izvadam no ako e zatnat toj vajda ke kacuva postojano temp ako moze bilo kakov odgovor blagodaram odnapred  :)
Термостат заглавен на отворено

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14016
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6538 на: Септември 19, 2018, 20:03:07 pm »
Zdravo imam edno prasanje se raboti za peugeot 307 2.0hdi 90ks
rabotna temperatura e pod 90 a pretezno vo gorniste temp ide nad 90-100 ponekogash toa mi se slucuva i vo grad ja proveriv na dijagnostika ne dava nikakov problem na otvoreno vozev 1000km temp si e pod 90  perkata funkcionira i ednata i drugata brzina
mi rekoa katalizatorot da go izvadam no ako e zatnat toj vajda ke kacuva postojano temp ako moze bilo kakov odgovor blagodaram odnapred  :)

Види и радијаторот/хладњакот да не е случајно наполнет со бубачки и други глупости. Време дошло да менуваш антифриз, термостат, да испереш хладњак и можда еден ваков superflush на системот да му направиш:


Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #6539 на: Септември 20, 2018, 10:13:44 am »
Zdravo imam edno prasanje se raboti za peugeot 307 2.0hdi 90ks
rabotna temperatura e pod 90 a pretezno vo gorniste temp ide nad 90-100 ponekogash toa mi se slucuva i vo grad ja proveriv na dijagnostika ne dava nikakov problem na otvoreno vozev 1000km temp si e pod 90  perkata funkcionira i ednata i drugata brzina
mi rekoa katalizatorot da go izvadam no ako e zatnat toj vajda ke kacuva postojano temp ako moze bilo kakov odgovor blagodaram odnapred  :)

Истиот проблем го имам и јас со 206 1,4 МПИ. Качува околу 100 кога стои во место, пред да се пушти перката. Проблем е во автоматчето кај стрелката, на компјутер сензорот даваше 94 степени кога отвори термостатот, што од Пежо рекоа дека е прифатливо.

Ако сакам да не ми покажува така, да сум си купел нов термостат што ќе отвора порано :)