Автор Тема: Храна  (Прочитано 515202 пати)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1135
Одг: Храна
« Одговори #6900 на: Ноември 09, 2018, 13:06:43 pm »
Баш заради ова погоре, и јас не бев сигурен дали е безбеден чисто на него да го ставам тестото, ама еве сеа читав го користат.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7349
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Храна
« Одговори #6901 на: Ноември 09, 2018, 13:08:07 pm »
@pirat_07 право да ти кажам немам везе, јас имам ептен тенки плехови за пица ги ставам врз него идејата ми дојде од ова
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01M13VEDN/ref=sspa_mw_detail_1?ie=UTF8&psc=1
ама стварно незнам дали е или не,  ама па го користат низ кујни си велам е.
Едит:
https://www.ehow.com/how_7375273_use-marble-place-baking-stone.html
Јас мислам дека не оди. Грнчар нека ти направи плоча. Прават. Ако немаш каде, ќе те упатам во Неготино.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk


Отсутен Festool

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 131
 • woodworker
  • Drvodelec.mk
Одг: Храна
« Одговори #6902 на: Ноември 09, 2018, 13:09:48 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17457
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Храна
« Одговори #6903 на: Ноември 09, 2018, 13:31:37 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Вчера у Тинекс Првомајска начекав едно плус едно гратис, 185 денара ми се чини, 300 грама ..
Не ми се допаѓа. Алпико во кам во стаклена тегла е подобар!

Sent from my Huawei P Smart using TapatalkН У Т Е Л А !!

евентуално

М Е Р Е Н Д А!!

Неможе Меренда со овие, али да бидеме реални на море се е послатко  ;D

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5418
 • Плинаш!!!
Одг: Храна
« Одговори #6904 на: Ноември 09, 2018, 14:00:20 pm »
Не сум го пробал Меренда, а и претпоставувам го нема кај нас.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9352
 • Архитект
Одг: Храна
« Одговори #6905 на: Ноември 09, 2018, 14:42:38 pm »
Нормално дека го има кај нас.
Оди во Веро и купи си една тегла.

Јас поубав крем од тие двата до сега немам пробано.

Овај баш ќе го пробам на куоре спортиво алфа, ама не можам да го најдам во маркетите околу мене. Ќе треба некој Тинекс да барам. :(


Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7349
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Храна
« Одговори #6906 на: Ноември 09, 2018, 14:53:57 pm »
Во Тинекс и ви Кит Го го има.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk


Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5418
 • Плинаш!!!
Одг: Храна
« Одговори #6907 на: Ноември 09, 2018, 20:48:14 pm »
Баш ке го пробам и ке споделам мислење!

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9352
 • Архитект
Одг: Храна
« Одговори #6908 на: Ноември 10, 2018, 08:28:46 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Вчера у Тинекс Првомајска начекав едно плус едно гратис, 185 денара ми се чини, 300 грама ..
Не ми се допаѓа. Алпико во кам во стаклена тегла е подобар!

Sent from my Huawei P Smart using TapatalkН У Т Е Л А !!

евентуално

М Е Р Е Н Д А!!

Неможе Меренда со овие, али да бидеме реални на море се е послатко  ;D

Си купива ваков Нуткао.
Добар е по вкус. Сличен како другите два.
Ама многу е тенок - течен е.
Сепак врв се Нутела и Меренда.
Овај можи да е на трето место.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2366
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Храна
« Одговори #6909 на: Ноември 10, 2018, 11:01:37 am »
Другар го фалеше Лино со 80% лешник...не сум пробал.

Меренда и Нутела имаат премногу шеќер, особено Меренда...али добри се јбг.Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9352
 • Архитект
Одг: Храна
« Одговори #6910 на: Ноември 10, 2018, 22:54:23 pm »
Шо ако имаат шеќер. Не ја јадам цела тегла наеднаш.
Си трае по неколку месеци.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Храна
« Одговори #6911 на: Ноември 10, 2018, 22:55:39 pm »
Ко шеќерот да е проблемот во кремовите :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35767
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Храна
« Одговори #6912 на: Ноември 10, 2018, 23:46:23 pm »
Што е проблемот во кремовите? (доста билдаш постови со една реченица, ко мудрец некој :) )

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16358
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Храна
« Одговори #6913 на: Ноември 11, 2018, 03:54:11 am »
Што е проблемот во кремовите? (доста билдаш постови со една реченица, ко мудрец некој :) )

Нема проблем со кремовите :D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19577
Одг: Храна
« Одговори #6914 на: Ноември 11, 2018, 11:28:12 am »
Што е проблемот во кремовите? (доста билдаш постови со една реченица, ко мудрец некој :) )

Еве ја да кажам, ако може...

Палмино/палмово (не знам како е точно) масло, кое го ставаат во све живо и диво, не само во кремовите.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.