Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 797304 пати)

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 224
 • Pixel Perfect
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9225 на: Февруари 14, 2020, 17:33:04 pm »
Клуч за фиатката,куќиштето не е баш сочувано ќе треба и тоа да се смени,предлози каде можам да го средам поевтино?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Порачај си едно од линковите горе, прееска порачавме за брат ми Стилото, 350+60мкд достава до Струмица. (од Битола)
Вчера го отварав да можам да отклучам Стилото, копчето unlock беше прецвикано.


Обрни повеќе внимание на пружината, незгодна е за местење.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3637
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9226 на: Февруари 14, 2020, 18:26:35 pm »
Клуч за фиатката,куќиштето не е баш сочувано ќе треба и тоа да се смени,предлози каде можам да го средам поевтино?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Купи си ново куќиште од некој од овие...

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3271376

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1891907

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2568227

Има и други по огласиве.
Фала Осмица,прво сакам да најдам клучар шо ќе го среди,ако знаеш некој пиши ми контакт,потоа ќе барам куќиште 😁
Клуч за фиатката,куќиштето не е баш сочувано ќе треба и тоа да се смени,предлози каде можам да го средам поевтино?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Порачај си едно од линковите горе, прееска порачавме за брат ми Стилото, 350+60мкд достава до Струмица. (од Битола)
Вчера го отварав да можам да отклучам Стилото, копчето unlock беше прецвикано.


Обрни повеќе внимание на пружината, незгодна е за местење.
Астраион има некој клучар у Струмица шо средува клучеви?
Веќе го растурив овој и го исчистив со 98% алкохол,немав проблем со пружината,истото видео го гледав 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 224
 • Pixel Perfect
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9227 на: Февруари 14, 2020, 21:05:47 pm »
...
Одамна не сум си имал работа со клучари и ми текнува само на Ростер.
https://zk.mk/kluchari/strumica

Имаше еден пензионер клучар работеше дома ама не знам дали уште работи. (Фоткава е штракана од Гугл 2015-та)

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 271
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9228 на: Февруари 15, 2020, 11:07:53 am »
Пред 7-8 месеци правев клуч последен пат кај клучарот на сликата, па претпоставувам дека уште работи. Инаку се вика Панче.
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 935
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9229 на: Февруари 15, 2020, 12:11:44 pm »
Абе разбарајте по интернетов како се прави копија и сами направете. Мене за форд ми бараа 3000-3500 денари да ми го изрежат и да пали со него, а 5500-6000 денари за да пали и да заклучува/отклучува на далечинското.

Купив клуч од ебау за 10тина долари. Го изрежав за 400 денари наспроти скопјанка, го направив да отклучува/заклучува за 2 минути со насоки од некој форум (кликни овде, дај контакт, кликни пак, така нешто беше). Потоа симнав апликација за форд на компјутер и го кодирав за 5 минути преку обд2.

Ако е можно ова и за вашите коли како кај мене, не му давајте толку многу пари ко да направиле којзнае што. 5 минути работа, ама држат цени како договорени да се 100 евра да кошта за било која кола со кодиран клуч и далечинско.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3637
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9230 на: Февруари 16, 2020, 13:49:42 pm »
Ѕиден саат 😁


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2366
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9231 на: Февруари 17, 2020, 23:21:11 pm »
Каде кај нас може да се најде ова:за да се постигне ова:

?

Да може струјен кабел да се влече по должина на оптегнатата сајла.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7402
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9232 на: Февруари 22, 2020, 20:53:54 pm »
Да го направиш, инаку нема да имаш проблем.
Лиснат кабел или подобра и поскапа варијанта гумен кабел.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2366
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9233 на: Февруари 23, 2020, 08:39:18 am »
Да го направиш, инаку нема да имаш проблем.
Лиснат кабел или подобра и поскапа варијанта гумен кабел.
Нарачав вакви од Брегал Делчево 70 ден/парче, а за кабел ќе идам со 3*2.5 силиконски од Електрометал, 135ден/м.
« Последно менување: Март 03, 2020, 20:51:55 pm smole »

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1835
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9234 на: Февруари 23, 2020, 12:00:40 pm »
Да го направиш, инаку нема да имаш проблем.
Лиснат кабел или подобра и поскапа варијанта гумен кабел.
Нарачав вакви од Брегал Делчево 70 ден/парче, а за кабел ќе идам со 3*2.5 силиконски од Електрометал, околу 80ден/м.
Види и во Елинг да не се поевтини.
Ако се поголеми должини самоносиви ке ти требаат

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9235 на: Февруари 23, 2020, 12:05:44 pm »
Вчера стигна и последната порачка...
Најновиот албум на Tool - expanded book edition со оригинален 2D и 3D artwork на Аlex Grey, текстови и други додатоци.

Ретко интересен бенд кај кој видата,пакувањето и artowork-от се интегрален дел од целата приказна.
За музиката нема потреба да зборам.


Сите албуми на број..
Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
 • Жгл' б гл'б
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9236 на: Февруари 23, 2020, 12:19:46 pm »
Добар беше 10.000 days со тоа двогледот. :)

Се надевам книгата е подобра од последниов албум, додуша :D
Секој има право на месечен циклус.

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 795
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9237 на: Февруари 23, 2020, 17:44:42 pm »
Фино звучи
 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

« Последно менување: Февруари 23, 2020, 22:39:47 pm Bravo »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9238 на: Февруари 23, 2020, 18:04:40 pm »
Добар беше 10.000 days со тоа двогледот. :)

Се надевам книгата е подобра од последниов албум, додуша :D

Да, да...ете го 10.000 days со лупите десно од книгата.
На ќерка ми омилениот...;D

А искрено Fear Inoculum лично мене ми е меѓу најдобрите од Tool.
« Последно менување: Февруари 23, 2020, 18:13:11 pm Stratro »

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7402
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9239 на: Февруари 23, 2020, 21:11:10 pm »
Да го направиш, инаку нема да имаш проблем.
Лиснат кабел или подобра и поскапа варијанта гумен кабел.
Нарачав вакви од Брегал Делчево 70 ден/парче, а за кабел ќе идам со 3*2.5 силиконски од Електрометал, околу 80ден/м.
Види и во Елинг да не се поевтини.
Ако се поголеми должини самоносиви ке ти требаат

Самоносив е полн пресек тој е за куќен приклучок, и се забранети такви ради тежината на кабелот... Тешко и да најде таков.

Како и да е не му врши работа, му треба флексибилен.