Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 566692 пати)

Отсутен igor_xxxx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 382
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7680 на: Август 08, 2018, 19:33:28 pm »
Се размислувам за зимски сетап... ако се има “време” (пари :) )

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 34878
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7681 на: Август 08, 2018, 19:37:14 pm »
Овие за летен сетап, а зимски стави на фабричките бандаши.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен igor_xxxx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 382
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7682 на: Август 08, 2018, 20:11:59 pm »
Овие за летен сетап, а зимски стави на фабричките бандаши.

Пааа се повеќе како ги гледам, натака ме тера и мене некако паметот.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2123
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7683 на: Август 12, 2018, 17:20:43 pm »
One Plus 6 8GB/256GB Midnight Black, директно од нивниот сајт + screen protector и case.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15910
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7684 на: Август 12, 2018, 17:23:53 pm »
Имаат за Македонија? Колку испадна?

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2123
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7685 на: Август 12, 2018, 17:28:19 pm »
Од Солун го подигнав, цена ко од сајтот нивен + 10еур DHL Express за брза достава.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15910
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7686 на: Август 12, 2018, 17:31:53 pm »
Одлично, со здравје да се користи. Не им ги сфаќам овие bundles кога го порачуваш, со што доаѓа телефонот? Или мора да се доплати бандл?

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2123
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7687 на: Август 12, 2018, 17:44:29 pm »
Фала ти, поубав да си купиш.

Со тел. иде само Dash полнач, бандлот е поефтин него индивидуално да ги земеш скрин протекторот и кејсот.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3213
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7688 на: Август 12, 2018, 18:20:15 pm »
Одлично. Со здравје да си го служиш. Добар избор.

Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk


Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 723
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7689 на: Август 12, 2018, 18:32:37 pm »
Овие за летен сетап, а зимски стави на фабричките бандаши.

Пааа се повеќе како ги гледам, натака ме тера и мене некако паметот.

Нека не те тера. Superturismo се одлично зимско тркало. :P

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44116
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7690 на: Август 12, 2018, 19:08:12 pm »
Од Солун го подигнав, цена ко од сајтот нивен + 10еур DHL Express за брза достава.
Нема царини марини!?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2123
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7691 на: Август 12, 2018, 19:31:57 pm »
Од Солун го подигнав, цена ко од сајтот нивен + 10еур DHL Express за брза достава.
Нема царини марини!?

Не, од полскиот магацин го праќаат, стига за помалце од 3 дена откога ќе го нарачаш.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9245
 • Giulietta QV
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7692 на: Август 13, 2018, 08:09:22 am »
имаше на оглас еден дечко продава, нови во кутија, ама без гаранција
600 еур за, 128Г верзија

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2973209

многу добро машинче, со здравје да си го користиш @smole

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2123
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7693 на: Август 13, 2018, 08:59:15 am »
имаше на оглас еден дечко продава, нови во кутија, ама без гаранција
600 еур за, 128Г верзија

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2973209

многу добро машинче, со здравје да си го користиш @smole

Фала ти, поубав да си купиш.

Искрено не ни погледнав на П3/Р5, на сликите од огласот полначот му е за у Америка, а тоа достава 10-20 денови значи дека штом му дадеш ваљда капар го нарачува од нет.

Еден тип на друг форум продаваше 6/64 за 30800 ден, ама верзија за Кина/Индија А6000, се размислував ама не ми правеше ќејф дека 6ГБ рам а верзиите со 8ГБ рам и не се така поскапи.

Во една скопска мобилара 6/128 го даваше 620еур, колку што е на сајтот 8/256 ама фраерот не издава фискална, а толку пари да дадам и да не добијам фискална нема шанси. На крај испадна "уздај се усе у свое кљусе".

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9073
 • Архитект
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7694 на: Август 13, 2018, 10:40:46 am »
Пак немаш фискална
:D