Автор Тема: Opel Kadett C 1974  (Прочитано 54896 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #465 на: Август 03, 2018, 14:36:30 pm »
Си ја перам во домашни услови, во двор. Имам вапче, сунѓер убав, сонакс шампон :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 730
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #466 на: Август 03, 2018, 15:00:23 pm »
Си ја перам во домашни услови, во двор. Имам вапче, сунѓер убав, сонакс шампон :)

Ние без двор ќе го јадеме. :(

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #467 на: Септември 04, 2018, 01:09:13 am »
Ја продолжуваме традицијата од минатата година. Викендов бевме дел од петтиот по ред Кадетт Ц собир во Ваљево, Србија. Поминати 1000 километри без никакви проблеми. Годинава имаше учесници од цела бивша Југославија. Поминавме одлично, разменивме мислења, стекнавме нови пријателства, дознавме нови рабои. Еве и некоја слика:

Исто така имав чест да се извозам во овој прекрасно стокмен кадет, кој под хауба има C20XE мотор од калибра со два дупли Dellorto карбуратори:


« Последно менување: Септември 04, 2018, 01:37:13 am МулевР »
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #468 на: Септември 04, 2018, 08:55:55 am »
Момци, браво! Секоја чест за организацијата и дружењето!

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #469 на: Октомври 06, 2018, 02:43:16 am »
Кадетчето се појави и во спот, воедно во еден дел има и реклама за карклуб :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1552
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #470 на: Октомври 06, 2018, 18:51:11 pm »
Bravo  ;) .....

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #471 на: Октомври 09, 2018, 07:25:25 am »
Кадетчето се појави и во спот, воедно во еден дел има и реклама за карклуб :D

Хаха, одлично! :)

Отсутен Shuriken

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #472 на: Октомври 13, 2018, 17:35:57 pm »
Одлично сочуван примерок, долго време немам видено толку добар Opel Kadett C.
Поседувам и јас сличен, 1976 година на производство само со 1.2 мотор. Знае ли некој дали анласерот е ист за 1.0 и 1.2 мотор или има некоја значителна разлика?

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 730
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #473 на: Октомври 13, 2018, 18:51:43 pm »
Сега го гледам спотов и се наметнува заклучок... оваа количка е измислена. Летна вечер, свежо перена, спуштени прозори...

...и да имам 15 години помалку.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5772
 • 69
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #474 на: Октомври 13, 2018, 19:08:11 pm »
Кадетчето се појави и во спот, воедно во еден дел има и реклама за карклуб :D

Хаха, одлично! :)
Што бе одлично?
Дај 100 евра!

:D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #475 на: Октомври 14, 2018, 02:25:45 am »
Одлично сочуван примерок, долго време немам видено толку добар Opel Kadett C.
Поседувам и јас сличен, 1976 година на производство само со 1.2 мотор. Знае ли некој дали анласерот е ист за 1.0 и 1.2 мотор или има некоја значителна разлика?

Колку што знам исто е се околу моторот, единствената разлика е околу клиповите, кај 1.2 се поголеми и исто така 1.2s има дупла издувна грана.
Сега го гледам спотов и се наметнува заклучок... оваа количка е измислена. Летна вечер, свежо перена, спуштени прозори...

...и да имам 15 години помалку.
Не се битни годините, битно е како се осеќаш :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #476 на: Октомври 27, 2018, 20:45:52 pm »
Ставен зимскиот сетап денес:И уште некоја сликичка со уште едно добро средено голфчеProject car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6919
 • Пичлеме
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #477 на: Октомври 27, 2018, 21:19:17 pm »
;D


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #478 на: Октомври 28, 2018, 18:18:17 pm »
Знаев дека некој ќе искоментира за знакот, не важи за нас тој, секојдневно сме ние таму :D
« Последно менување: Октомври 28, 2018, 20:09:51 pm МулевР »
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #479 на: Февруари 17, 2019, 20:26:33 pm »
Темава прашина фатила, еве да ја освежам со некоја сликичка од викендовProject car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55