CARclub.mk ФОРУМ

Нема нови пораки Добредојдовте на Форумот

Првпат сте на нашиот форум? Видете го овој форум пред сè друго - прочитајте ги правилата и кажете ни „Здраво!“.

2669 пораки
4 теми

abm_id=4Последна порака Stratro
во Одг: Добредојдовте на фо...
на Декември 19, 2017, 14:29:09 pm

Нема нови пораки Објави, известувања, комуникации со Администратори

Форум за објавување на новости, комуникација со администратори, забелешки, итн.

7384 пораки
47 теми

abm_id=1Последна порака zeroSignal
во Одг: Ваши забелешки, про...
на Јануари 16, 2018, 17:04:56 pm

Нема нови пораки CARclub Настани и Собири

Собирања, возења и дружења организирани или поддржани од CARclub.

13311 пораки
69 теми

abm_id=503Последна порака Simo - Carrier159
во Одг: Возење- втор кварта...
на Јули 25, 2017, 19:44:50 pm

Нема нови пораки Возила на Членови

Место каде што секој член може (и би требало) да го претстави своето возило. Слики, описи, коментари и искуства.

116094 пораки
896 теми

abm_id=503Последна порака Simo - Carrier159
во Одг: Alfa Romeo Giuliett...
на денес во 10:42:46

Автомобили

Нема нови пораки Нови Автомобили

Форум за дискусија на нови автомобили, новитети, премиери, итн.

39847 пораки
287 теми

abm_id=553Последна порака Fic_CC
во Одг: Рендери и фотошопир...
на Јануари 17, 2018, 12:13:46 pm

Подфоруми: CARclub Тестови
Нема нови пораки Половни Автомобили

Дискусија за половни автомобили, совети за купување, продавање, итн..

38910 пораки
591 теми

abm_id=2053Последна порака Sase_91
во Одг: Огласи за интересни...
на денес во 08:39:54

Нема нови пораки Генерално за Автомобилите

Форум за генерална дискусија околу автомобилите.

125077 пораки
348 теми

abm_id=13Последна порака Deni
во Одг: Moose Тестови
на денес во 09:03:37

Нема нови пораки Естетско Одржување

Форум посветен на естетското одржување на вашиот автомобил - перење, полирање, чистење, итн. НЕ Е ЗА МОДИФИКАЦИИ

18940 пораки
201 теми

abm_id=13Последна порака Deni
во Одг: Перач за кола
на денес во 10:36:48

Нема нови пораки Техничко Одржување

Форум посветен на техничкото одржување на вашиот автомобил. Дискусии за одржување, сервиси, сервисери, искуства итн.

84565 пораки
1293 теми

abm_id=4700Последна порака Busav
во Одг: Прашања и одговори.
на денес во 09:37:51

Нема нови пораки Настани и Собири во Македонија

Форум посветен на автомобилските настани во Македонија.

6250 пораки
81 теми

abm_id=109Последна порака S16-HGT
во Одг: Кружна Трка Кичево ...
на Октомври 03, 2017, 23:26:59 pm

Пријатели на CARclub

Нема нови пораки Автотек Електроник

Автотек Електроник е најдобриот дијагностички сервис за авто-електроника во Македонија, а од неодамна е официјален партнер на Revochip Chiptuning.

Модератор: Автотек Електроник

971 пораки
9 теми

abm_id=34Последна порака Darko-HPG
во Одг: Повторно интерес за...
на Јануари 04, 2018, 13:49:00 pm

Нема нови пораки Dog Security

Аудио, видео, сензори, xenon.. Сето тоа, и многу, многу повеќе во Dog Security!

1202 пораки
53 теми

abm_id=7394Последна порака MAPJAH
во Одг: НОВО - Фабрички сма...
на Ноември 20, 2017, 20:35:39 pm

Нема нови пораки iButik.mk

iButik.MK - сè што ви треба за вашите мобилни уреди - продажба, откуп, замени и сервис на мобилни телефони и лаптопи!

Модератор: krale

152 пораки
9 теми

abm_id=4642Последна порака ficomk
во Одг: iButik.mk - прашања...
на Јануари 07, 2018, 22:03:50 pm

Нема нови пораки SAMAD

SAMAD нуди професионална изработка на авто-навлаки, како и продукти за нега и оддржување на вашето возило!

1628 пораки
41 теми

abm_id=6433Последна порака Kozanostra
во Одг: Praznici
на Јануари 03, 2018, 02:29:33 am

Нема нови пораки Плимонт

Форум за водечката компанија во областа на плинските уреди во Македонија.

Модератор: plimont

3870 пораки
49 теми

abm_id=4635Последна порака Бузуки
во Одг: ПЛИНСКИ УРЕДИ - пра...
на Јануари 17, 2018, 17:02:02 pm

Нема нови пораки Revo Technik

Revo Technik е најпознатиот бренд за ремап на возила од VW групацијата.

Модератор: 2fast4you

366 пораки
10 теми

abm_id=7517Последна порака GoRaN TDI
во Одг: 1.9 TDI 110
на Јануари 21, 2016, 13:34:46 pm

Нема нови пораки Van Johnson

Van Johnson ви ги нудат фолиите за стакла од компанијата Johnson. Обратете се за одлична, брза и квалитетна услуга!

213 пораки
3 теми

abm_id=8388Последна порака JasSum
во Одг: КЛИМА ФОЛИИ
на Август 08, 2016, 12:51:55 pm

Модификации

Нема нови пораки Естетски Модификации

Бодикитови, спојлери, фарови, тркала, било што се смета за естетска модификација.

14264 пораки
151 теми

abm_id=48Последна порака marjanot
во Одг: Затемнување на проз...
на денес во 10:14:16

Нема нови пораки Аудио & Видео

Аудио и видео модификаци за во автомобил. Звучници, вуфери, појачала, екрани, чуда.

1888 пораки
93 теми

abm_id=4742Последна порака зоки-златен
во Одг: Прашања и советувањ...
на Јануари 09, 2018, 23:52:39 pm

Нема нови пораки Тјунинг

Чипови, ремапи, индукции, издуви..

8976 пораки
109 теми

abm_id=129Последна порака marmlad
во Одг: Chiptuning, DPF/FAP...
на Јануари 17, 2018, 14:22:20 pm

Нема нови пораки Работилница

Место каде што можете детално да ги покажете вашите модификации и разно-разни проекти на вашето возило.

6824 пораки
160 теми

abm_id=135Последна порака osmica8
во Одг: Вградување на MP3/W...
на Јануари 12, 2018, 11:25:54 am

Огласи

Нема нови пораки Купувам

Барате да купите нешто? Напишете тука..

4563 пораки
683 теми

abm_id=457Последна порака MartinAlfista
во Одг: Купувам мотор 1.6 T...
на Јануари 17, 2018, 23:36:09 pm

Нема нови пораки Продавам

Имате нешто за продавање? Огласете го тука.

12549 пораки
1264 теми

abm_id=2998Последна порака The Ghost
во Услужен - Се продава MER...
на денес во 03:59:32

Општо

Нема нови пораки Генерални Муабети

Таканаречен Оф-Топик форум. Без многу-многу вулгарности, а иначе, оф-топик си е оф-топик.

234187 пораки
614 теми

abm_id=8754Последна порака Molec
во Одг: Што ве насмеа денес
на денес во 10:11:35

Нема нови пораки Автомобилски и Мото-Спортови

Форум за дискусија на F1, WRC, итн..

12160 пораки
62 теми

abm_id=4Последна порака Stratro
во Одг: Formula 1 - Season ...
на Декември 19, 2017, 10:43:30 am

Нема нови пораки Фотографија

Форум посветен на фотографијата - воглавно автомобилска.

Модератори: Deni, velestrumf

13856 пораки
61 теми

abm_id=9278Последна порака Indigo
во Одг: Рандом Авто-фотки..
на денес во 03:02:01

Нема нови пораки Техника и Опрема

Форум за дискусија на техничка опрема, системи, телевизори, итн..

34307 пораки
142 теми

abm_id=7037Последна порака Luki Junior
во Одг: Андроид Апликации и...
на денес во 09:00:42

Нема нови пораки Игри за PC и конзоли

Место за дискусија за игри за PC и конзоли - Playstation, Xbox, итн.

5748 пораки
42 теми

abm_id=8479Последна порака mendieta1
во Одг: Играчка конзола?
на Јануари 17, 2018, 03:09:42 am

  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

ФОРУМ.CARclub.mk - инфо центар

Статистика на форумот Статистика на форумот

822010 Пораки во 7637 Теми 4488 Членови. Последен член: mamba12345
Последна порака: "Одг: Alfa Romeo Giuliett..." ( денес во 10:42:46 )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.
[повеќе статистика]

Присутни корисници Присутни корисници

77 гости, 50 членови (1 сокриени)

Активни членови во изминатите 15 минути:
golf_111, alekohrid, MAPJAH, munja, Simo - Carrier159, ace-106, Bumb, nikola_bb, WorM, Silvester, smole, vlatko.klp, kire95, Molec, Darko V, FORD-Retro_Style, Luki Junior, Deni, Dule_, sas_klar, ARMEX, M.Meskov, Ace144, Lhasa Green, marjanot, Mk-nik, Auto Car Care, Boko, masterficx, Ipkisija Meskosa, Borce-Fiat, Boshe, GTI, dimitar.s, dreamson, Inter1, Bojan j, Спенсер, achtung, ivanbrcina, Sase_91, tigar2012, duffymkd, mmm121, darko mk5, Ford Fikus, ZilePunto, damjanku, godofspeed

Најмногу присутни корисници денес: 132. Најмногу присутни корисници: 237 (Мај 26, 2017, 21:25:40 pm)